• |
ide | kryesore

Manchester City, Guardiola del hapur: “Duam të fitojmë Champions, por nëse nuk ndodh…”

Sport

“Të fitojmë Champions? Sigurisht është objektivi ynë”. Kështu, Pep Guardiola, trajneri i Manchester City lë mënjanë strategjitë dhe del hapur. Trajneri spanjoll, përpara sfidës së Premier League me Brighton, ka bërë një bilanc të shortit të Champions League pa fshehur ambicjet e të tijve.


“Punojmë për të fituar Champions League. Ljo është ëndërra jonë e do të mundohemi ta arrijmë. Ka shumë skuadra të forta si ne, nëse bën një gabim je jashtë. Gjëja e rëndësishme është është të jesh aty dhe ta luash”, ka thënë Guardiola që më pas vazhdoi: “Nëse nuk do ta fitoj Champions do të jem njeriu i zakonshëm. Do zgjohem në mëngjes, do punoj shumë, do dua personat që bëjnë pjesë në jetën time. Do mundohem të bëj më të mirën për ta fituar Kupën, por nuk do të ndryshoj jetën në të kundërt…”.


Të paktën në fazën e grupeve, nuk duket një mision i vështirë për Manchester City të shkojë përtej, duke qenë se shorti në Montecarlo e ka vendosur përkrah Dinamo Zagreb, Shakhtar Donetsk e Atalanta.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu