• |
ide | kryesore

Për ata që presin mrekullinë e shtatorit

Arkiva, Lajme, Të fundit

Nga Astrit Patozi

Nuk mbahet mend sa vite u bënë që në vjeshtë premtohen të ndodhin zhvillime të papara politike, për të cilat flitet se do t’ia ndryshojnë si me magji faqen Shqipërisë. Ato nuk realizohen kurrë, por kjo nuk i pengon aspak fantazistët për t’ia nisur nga e para, sa herë që mbarojnë ditët e nxehta të verës.


Duke na kujtuar një melodi të vjetër të viteve të fundit të komunizmit me titullin patetik “Mirupafshim në shtator”, ndër të rrallat krijime të huaja, që konsideroheshin muzikë e parrezikshme dhe e lejuar nga regjimi i asaj kohe.
E bukura qëndron se këto ngjarje të kaq shumë ëndërruara pritet të vijnë nga të njëjtët personazhe dhe forca politike, që fajësohen dhe mbahen përgjegjëse për gjendjen dëshpëruese të vendit deri më 31 gusht.

A thua se për ta ka qenë problem stina, që na kanë sjellë peshqesh kriza dhe skandale të tilla të rënda, të cilat në çdo vend tjetër do t’i kishin hedhur në plehra disa herë të gjitha qeveritë e korruptuara, bashkë me opozitat e paafta korresponduese.

10 Comments

 1. E MER tIT SI FLET SIKUR SJE DHE TI VETERAN I KESAJ KLASE POLITIKE.TE GJITHE JU PA PERJASHTIM DUHET TE IKNI JO VETEM NGA POLITIKA POR DHE NGA SHQIPERIA PASI NA KENI SHKATERRUAR SI KOMB E EKONOMI.

 2. Patoz, ti shkruan gjithmon mire. ne pergjithesi, ne krahasim me gjith keta te tjeret flet me mir e pa sinkronizim partiak, qe kur ishe te PD, ti ndoshta i jepje nje kontur serioziteti asaj partie familjare. Ne PS, tipat si Majko jan emargjinalizuar dhe kan ngelur rilindasit ose me sakt ata qe rrijn pagjum nga ekzagjerimi me kokain. ne PD ka ngel basha me 7 xhuxhat (Nardi, Dash rakia, Dulja, Idrizi, Medi gerdeci, Duka krimit dhe Qim peka). Situata eshte e rend. Ti flet drejt po ke ndejt shtrember. ke qen pjes e harramit dhe smund te besh si i virgjer. sikur te mos e kishe dhe ate vesin e bixhozxhiut do ishe me kredibel dhe do kishe ber me shum hajer.

 3. Sidoqoftë o shoku Mero Patozi, nëse vërtetë akoma nuk dihet se a do ta thyejë qafën njera palë e do të fitojë tjetra në shtator, “partia” jote vdiq pa lindur në 30 qershor.
  Zoti e bëftë për mbarë e SPAK-u i famshëm, vërtetë do të monitorohet nga FBI e atëhere kjo vjeshtë do të zbulojë edhe manipulimin tënd në regjistrimin e partisë fantazmë.
  Je i fundit politikan që ke të drejtën jo vetëm morale por edhe llogjike të komentosh se çfarë do të sjellë shtatori.

 4. Me Cibane te qelbur si ty o Patoci dhe shume shtatore do vine ,por nje gje po behet mire po zhduki ju jashteqitja e partise demokratike .Tani merrni testat e partise -soci-hale -iste se kjo u ka mbetur .Bashkou me Taku Ngjelen dhe antarsohuni tek keta te ridhjerjes.

 5. Lapsi, mos i jepni hapesire njerezve pa mbeshtetje. Eshte si te besh sherbim fuges dhe rames.
  Patozi nuk eshte opinionist por pjese e ekipit te rames tashme.

  Miratim partie per 2 ore ne gjykate , 0 identifikim , regjistrim ne kqz per 5 minuta , marrje pjese me kandidat te blere ne zgjedhje…. sigel konfoduese…me falni por ky eshte nje uturak i rames . .. si i tille mund te jete i pranishem tek mero gelbaza karo bolino klani topi shqiptarja tek milioner 1 m euro peza, kol sallaksi nga brazili etj media nevojtore ku dhjet rama fugshpumsi dhe zhurmexhinjte e tij te opinionit tek blend haleja etj etj.

  Te pakten ju qe deri me sot nuk jeni hapur me ramen….. thelle ne shpirt nuk iu hyjme dot

 6. Mrekullia o Patoz, ndodhi ne prill. Ne 2017-en nuk pranove te kandidosh kunder Bashes sepse sipas teje nuk kishe kushte per te gariar, ama ne prill te 2019-es t’u krijuan kaq shpejt kushtet dhe u mblodhen firmat kaq shpejt, saqe hyre ne zgjedhje dhe i sherbeve mire qeveriut. Nuk mund te thote kish se a je paguar dhe sa je paguar, ama qe je i pafytyre nuk ka njeri qe mund ta mohoie. Ben mire te mos flasesh per politike Patoz, se te ka dale boja kaq keq, sa eshte turp te permendesh emrin tend. Te garantoj qe para 2 vjetesh isha ne mbeshtetjen tende dhe te jepja te drejte, por ke nje cmim shumete ulet ose vlen shume pak e te merresh me ty eshte humbje kohe dhe per me teper mungese personaliteti.

 7. O patoz ruleta te marun leket. Edhe ti o fshatar u bone me dhon men.
  O patoz bullonisti.
  Per lulin dhe edin pra per 2 evgjitet mendon partia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu