• |
ide | kryesore

8 rregullat që duhet të dijë çdo shofer i mirë

Lapsi Leaks

Të jesh shofer me përvojë nuk do të thotë që ti di gjithçka që duhet për makinat. Por, janë ca gjëra që duhet të mos i harroni. Më poshtë shihni disa gjëra interesante që duhet t’i dini dhe mbani mend, sepse janë mjaft të dobishme.

1. Ruani karburantin duke hequr peshën e padëshiruar në veturë

2. Përdorni shampo për larjen e enëve për të hequr yndyrën nga dritaret

3. Përdorni një hije të lëvizshme në xham për të bllokuar diellin (ky është mashtrim pilot)

4. Çorape mbi fshesat e xhamit

5. Përdorni GPS për të ri-kujtuar se ku keni parkuar veturën

6. Hiqni ndryshkun me Coca-Cola

7. Mbajeni telekomandën e makinës suaj të ndarë nga çelësat

8. Mos e ndizni veturën menjëherë gjatë dimrit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu