• |
ide | kryesore

Pas Ramës dhe Basha goditet nga Reporterët pa kufij

Arkiva, Të fundit

Organizata e mbrojtjes së gazetarëve Reporterët pa Kufij (Reporters Without Borders) ka dalë sot me një deklaratë ku, pas kritikave të sjelljes së Ramës me mediat,  ka dënuar qendrimet e kryedemokratit Lulzim Basha. Përmes një njoftimi zyrtar në rrjetet sociale, organizata prestigjoze denon gjuhen e përdorur nga lideri i opozitës Luzlim Basha qe u ka bërë thirrje fshehurazi anëtarëve të partisë së tij për të bojkotuar disa media nën pretekstin se ata i shërbejnë propagandës së kryeministrit Edi Rama. Duke vepruar kështu, Basha vë në dyshim pavarësinë e gazetarëve dhe dëmton dhe dëmton besimin në media”, shkruan RSF.

Lexo me tej:


Andi Bushati:A duhet ti bojkotojë PD televizionet antiopozitare?

3 Comments

  1. Nuk duhet humbur asnje mundesi per te folur me njerezit. Ato media dhe gazetare te deklasuar nga PD kane audiencen e tyre, qe i duhet folur papushim per deshtimet e qeverise . Respektohen dhe binden njerezit e jo gazetaret. Mos e beni ate gafe t’i ikni debatit me justifikime velinash.

  2. O lule. Si gazetar te thuash qe nuk duron dot me politikat e pjerdhura, te nje partie te pjerdhur, me nje kryetar te pjerdhur, nuk do te thote as qe te ka bler ,as te ka shit njeri……. te dhjefsha qarkoret dhe gafat qe shpik perdit….

  3. Ma mire t’i shamngin,sic u ka thene Basha,apo t’u pergjigjen dhe ka mbrapa t’i quajne KAZAN,KADRINJE!!??
    Ankesat e Bazes dhe Leles nuk kan aspakt efekt.Ne fund te fundit gjithsejcili mund te mos shkoje ne emisionet e tyre, mund te mos u pergjigjen,dhe ku asht shkelja!!??
    Asnji nuk asht i detyruar te flase me te gjithe.Zgjedhjen e ban vete.
    Shqiperi e vemjeve helmshperndarse!?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu