• |
ide | kryesore

Rregullat e reja, ndalohen makinat që furnizojnë dyqanet e Tiranës mes orës 7 dhe 9 e mëngjesit

Lajme, Të fundit

Kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, bëri me dije se me fillimin e vitit të ri shkollor do të hyjnë në fuqi rregullat e reja të qarkullimit. Automjetet që furnizojnë dyqanet nuk do të qarkullojnë në fashën e orarit 07:00-09:00.

Kjo bëhet me qëllim për të shmangur trafikun e rënduar në Tiranë.

“Për të gjithë qytetarët dua t’i ftoj që të zbatojnë rregullat e reja të qarkullimit që do të hyjnë në fuqi nga data 16 shtator, nuk do të ketë furnizim çimçakizash dhe patatinash nga ora 7 me 9, se besojmë që kalamajtë janë më të rëndësishëm sesa patatinat. Kështu që do njoftoheni me një urdhër të posaçëm për të gjithë oraret e reja dhe do t’i japim prioritet qarkullimit”, tha Veliaj.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu