• |
ide | kryesore

Çfarë do të ndodhë me aksionin e opozitës? Basha mbledh aleatët

Lajme, Të fundit

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka mbledhur pasditen e sotme aleatët e tij opozitarë.

Mbledhja po zhvillohet në selinë e PD, ku do të diskutohet aksioni opozitar.


Në selinë blu për të dytën ditë radhazi ka mbërritur kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi.

Takimi i Bashës me aleatët vjen pak orë pas publikimit të raportit të OSBE-ODIHR për 30 qershorin dhe një ditë pas takimit me zyrtarin e DASH, David Kostelancik.

Basha dhe aleatët kanë paralajmëruar se shtatori do të jetë muaji, kur opozita do ti rikthehet protestave.

Ajo kërkon zgjedhje të lira dhe me standarde, por pa Ramën kryeministër.

3 Comments

 1. Mos na i nxirr mo keto ftyra kari se na rrujtet karin. Te shkerdhefsha Lulin e te qifsha Ramen bashke me Ilir Mutin

 2. Basha dhe aleatet qe dun me marre pushtetin pa zgjedhje:

  Lul Basha – ish minister per 8 vjet ne dy legjislatura; si ish min i mbrendshem ka ne kurriz 4 te vrare.
  Monika Kokelopa – e ka per detyre me mbajt partine e burrit derisa ky te shkarkohet dhe kur te hetohet nga SPAK
  Nar Noka – ish minister shendetesije, ish traktorist
  Medi Gerdeci – ish minister, nga te paret qe do hetohet nga SPAK
  Duka i krimit – kryetar i partise pa anetare
  Dash Rakija – ish minister, kryetar i partise pa anetare
  Dule greku – ne aleance me republikanet e Mediut
  Shpetim Idrizi – ne aleance me grekun Dule grekun

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu