• |
ide | kryesore

Video / Hollanda befason Gjermaninë: de Jong e një autogol mposhtin Neuer

Sport, Video

Hollanda nuk mund të lejojë vetes dy humbje radhazi në kualifikuese përballë Gjermanisë dhe i përgjigjet avantazhit të Serge Gnabry, me barazimin në minutën e 59. Në një ndeshje të hapur me raste nga të dyja skuadrat, mesfushori i Barcellona është treguar elegant në rrëmbimin e topit në hyrje të zonës dhe finalizimin përballë Neuer.

Gjermani u trondit nga barazimi dhe pëson goditjen tjetër pas vetëm 7 minutash. Presioni i hollandezëve e detyron Tah të devijojë në portën e tij topin, duke tradhëtuar Neuer e duke i dhënë Hollandës avantazhin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu