• |
ide | kryesore

VIDEO/ Ramën e ngushëllojnë labçe me këngë për “30 qershorin” në Vlorë

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama është pritur me këngë labe kur po shihte përfundimin e segmentit të parë dhe nisjen e segmentit të dytë të rrugës prej 100 km që nis nga By Pass-i i Vlorës dhe del në bregdet, në Qeparo. Gjatë takimit banorët e zonës, për Ramën kishte dalë edhe një grup i polifonisë labe të veshur me kostume popullore ata kanë kënduar përpara kryeministrit.


“Edi Rama mirsevjen ku ka shqiponja folen’.
Rrugë e lumit të Shushicës në fazën finale hyri
Himarës dhe Selenicës i ri si unazë floriri.
Vulën vendosi sovrani në këtë 30 qershor,
Pëllumbi, Gjergji, Dritani, Selenicë, Himarë dhe Vlorë,” – janë këto disa nga vargjet e këngës të publikuar nga vetë kryeministri. Pas raportit “helmues” të OSBE-ODIHR-it për zgjedhjet e 30 qershorit duket siku Rama ka gjetur ngushëllimin te kënga që dëgjoi në Vlorë. ©LAPSI.al


7 Comments

  1. Kur te kendojne kenge labce je bere pjese e se shkuares. Labet kendojne per te mbajtur kujtesen gjalle. Iu kendojne vecanerisht heronjve te vdekur.

  2. krymbat e qenefit negjmije te mbir nga muti i sttalinit dhe shurra e milladinit po festojn rreth kryemutit edvin qelbesir bastard kokpalare i droguar rama.

  3. mire qe si thane marsh nga ditet tona piktorit:)se i kemi qef ne keta njeshat ne..pervec atyre qe vjedhin nga ditet tona vet keta ,ua dhurojm dhe disa dhe ne ..popull debil smesove njeher ..dru e kerbac ke ngrene perher po prap te uni ngele..ky i gjati dikur qe alergjik nga kesij lloj sjelljesh,i paskan hyr ne qef tani..sben me antikonformistin

  4. Vetem kenga te ka mbetur per tu ngushelluar ore picketor i shqyer ……. . Mos harro se shqiptaret kenget ja u kendojne atyre qe ……. e di vete ti. Ah se harrova ti je aq karominister sa nuk e ke haberin e te vjetres. Pataten ta kane futur aq thelle por te ngrohte, kur te te djege nuk do kete tualet e uturak te te shpetoje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu