• |
ide | kryesore

VIDEO/ Zjarr masiv në Cakran të Fierit

Lajme, Të fundit

Një zonë kodrinore në Cakran të Fierit është përfshirë nga flakët. Zjarri ka prekur një sipërfaqe me pisha, ullinj dhe shkurre.

Forcat zjarrfikëse të Fierit, Patosit dhe Roskovecit kanë shkuar në vendngjarje.


Terreni kodrinor ka bërë që forcat zjarrfikëse të hasin vështirësi në shuarjen e flakëve, teksa ato favorizohen edhe nga era e fortë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu