• |
ide | kryesore

“Po iu vjedhim për pak caste këngën…”: Gimnasia pret si Mbret Maradonën

Sport

Kore, parrulla, fishekzjarre e tifozët në delir në “El Bosque” për stërvitjen e parë nën udhëheqjen e teknikut e ri të Gimnasia, Diego Armando Maradona. Për të përshëndetur daljen e parë të “Diez” janë mbledhur rreth 20mijë ultrà në ekztazë. Dukshëm i emocionuar, Maradona është pritur në fushë nga dy fanella gjigande të numrit 10 të Argjentinës dhe përqafimet e ngrohta të tifozëve.


Një mirëseardhje prej Mbreti, që e kanë bërë ti lotojnë sytë ish-Pibe de Oro. Por nuk është e gjithë këtu. Në Tëitter Gimnasia i ka dërguar edhe një mesazh simpatik Napolit. “Po iu vjedhim për pak caste këngën…”, ka shkruar klubi argjentinas me riferimin historic korin e San Paolo “O mamma, mamma mamma…”.. E menjhershme replica e azzurri: “Ju japim borxh këngën me kënaqësi të madhe!”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu