• |
ide | kryesore

Presidenca “thumbon” Pezën: E vërteta e raportit për djegien e parlamentit

Lajme, Të fundit

Ish-deputeti i PS-së, Alfred Peza tha në emisionin “Opinion” se deklarata e Presidentit të Republikës për një raport që paralajmëronte për një skenar të djegies së parlamentit ishte i pavërtetë. Pas kësaj ka reaguar zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi që nuk e ka kursyer ironinë për Pezën.

“I pavërtetë është premtimi për binjakëzimin e Lazios me Peqinin, por jo që ekziston një raport i një institucioni të lartë të sigurisë kombëtare që paralajmëronte rrezikun e djegies së Parlamentit.


Ndryshe nga mungesa e një kontrate për binjakëzimin Lazio-Peqini, dokumenti që informon Presidentin për rrezikun e djegies së Parlamentit EKZISTON dhe është I VËRTETË” – shkruan Blushi. ©LAPSI.al

11 Comments

  1. Si behet robi kaq i peshtire sa Fredi… Leqe nuk ka cudi me kete loqe. Gruaja, Gruja Fredo. Edhe ti kurve sic e kishte Mero Baze. Po kjo e jotja desh me te fut edhe loqet e dashnorit ne goje

  2. Te dy jane personazhe shume te besueshem me thene te drejten. Gjithmone i kane dale per zot asaj qe kane thene dhe kurre nuk i kane bishtnuar.

  3. Emiljano Aleksi pederasti I metes paska nxjere tedin te flase,sepse po ja lepinte metes,lanoja kete pune e ben mire me liken

  4. ne fakte kapterri kur ka ba premtimin per binjakzimin me Lacion do ta ja kete thene pervrsi , se gojet e liga thojne se perveris kryeminister eshte aksionar tek lacio dhe prandaj dhe zv/president i lacios eshte nje mik dhe sherbetor i perversit,prandaj mos i mbetni ne qafe kapterrit hajdur per kete.

  5. Ky Peza sëbashku me Spiropalin që janë dy personazhet servilë të përshtirë e më të zellshëm për ti dalë në mbrojtje marrëzive të Ramës e që e bëjnë në mënyrën më të dukëshme të trashë, në fakt kanë dhënë efektin e kundërt.
    Që të dy veç e kanë demaskuar edhe më keq ate.
    Rama e shet veten si “të zgjuar”, por “çudi” se si nuk e kupton se këta të dy ja nxjerrin bojën më shumë se cilido socialist tjetër.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu