• |
ide | kryesore

Bllofi i mediave të Veliajt/ Prova se nuk ka marrë asnjë çmim në Vjenë

Arkiva, Kryesore, Lajme

Katër ditë më parë në televizionet kombëtare u transmetua me pompozitet lajmi se Tirana ishte vlerësuar nga OKB si një nga qytetet me performancën më të mirë financiare. Lajmin e dhënë nga vetë kreu i Bashkisë së Tiranës nëpërmjet një sekuence filmike nga Vienna dhe një statusi të tij të gjithë mediat e transmetuan pa asnjë verifikim, ashtu sikurse ua kishte kumtuar Erion Veliaj.


Par mjaftoi puna e një reporteri të zakonshëm dhe dëshira bazike për të kuptuar të vërtetën për të nxjerrë bllof të gjithë mediat e mëdha. Faktoje.al, portali që zbuloi edhe faturat e kripura të hoteleve ku shkojnë ministrat tonë, tregoi sot se si ky vlerësim nga OKB është gënjeshtra e radhës e kryebashkiakut tonë, besnik i shprehjes vesi del me shpirtin.

Portali komunikoi me organizatorët e konferencës së përvitshme “Bridge for Cities 4.0”, për të pyetur nëse gjatë  kësaj konference ka pasur shpërndarje vlerësimesh apo çmimesh dhe nëse po a i është dhënë një i tillë kryetarit të bashksë së Tiranës Erjon Veliaj.

Nga shkëmbimi i e-maileve shpjegohet se OKB nuk ka dhënë asnjë çmim apo vlerësim. “Erion Veliaj ishte një nga folësit pjesëmarrës në një tryezë të rrumbullakët për kryetarët e bashkive dhe qyteti i Tiranës ra dakord të mbështesë deklaratën për të cilën bëhej eventi.” – thuhet në përgjigjen e organizatorëve të “Bridge for Cities 4.0”.

Nisur nga përgjigjja, kjo deklaratë e kryetarit të bashkisë Tiranë Erion Veliaj rrezulton e pavërtetë.

Por, televizionet kombëtare, altoparlantët e propagandës së lali Erit nuk ngurruan ta transmetonin njëzëri suksesin imagjinar në Vienë. Pikërisht për këtë ia vlen të shikohen kronikat e 6 shtatorit të Tv Klan, Top Channel dhe Vizion Plus më poshtë, ku stafet e mëdha të redaksive nuk vlejnë as sa puna e një reporteri që kërkon të vërtetën. ©Lapsi.al 

26 Comments

 1. Vaj medet !! Ndeshkimi i ketij vajgurorit te fiqve eshte se se beson me njeri edhe kur i duhet ndonjehere te thote te verteten si psh : Bastardi Edvin ska pare gje akoma nga bastardi Erion

 2. KY LAPASQERE KY FAMOZ KY HAJDUT KY KRIMINEL KY MASHTRUES BENE CESHTE E MUNDUR ME SORJANET E SORICAT VETE QE DHE DASMEN JA BENE NENA QE NJE DIT SKA PUNUAR POR THOTE KAME SHIT FIQ . KY DOM QE ME CDO KUSHTE TE NA MBUSH MENDJEN QE PA BERE CUDIN NE TIRANE KU NE FAKT KA MBJELLE 100 KULLA 300 PALLATE 2000 KIOSKA DHE NGUSHTIM RRUGESH PER HIRE TE KIOSKAVE ,,,,,,,,,,,,,KY NE FAKTE DUHET TE JETE NE BURG ME RASTIN GRISLDA QE PENGOJ SHQIPTARET QE TU HAPESHIN NEGOCIATAT NE TETOR 2013 KY PERSONALISHT I PENGOJ NE STILIN GRISELDA……………….

 3. kompleksi i inferioritetit qe shoqeron keta politikanrucet tane eshte alarmant. ky mashtrus ordiner nje dit do te dali para pergjegjesis per te gjitha dallaveret qe po ben, ashtu si doli competitori i tij saje qorri. do ti dal dhe ketij nje dit, do gaboj e do e haj sa krahu, mashtrus ordiner. nje felliqsire qe erdhi ne bashki me premtimin zero kulla, dhe tani po nderton kulla mbi kullat se ska me vend. ky vrases, pergjegjes per jeten e humbur te nje te mituri, ky hic, i mesuar vec me propagand e me dallavere sekserash, pa ide e pa kreativitet, ky lolo bythlepires qe ve te bluza nr 2 per ti lepir bythen deri ne rreze nr 1 Rames me citjane qe nuk i punon me as prostata dhe ben shurren ne brek, ky pseodo-animalist e pseudo-intelektual, qe ben dasem me fondet e shtetit ne objekte te mbrojtura me ligj, ky mortje qe kujton se bashkin e ka pron private, ky dallavere qe vendos momumentet e erdoganit ne mes te liqenit per ti lepir blet sulltanit. THJESHT NJERI SUPER-NEGATIV. MAFJOZ 99, QE KA ARDHUR ME IDE TE QARTA NE POLITIK DHE QE DUHET ME JA PRE KEMBET TANI SA NUK ESHTE VON KETIJ TRADHETARI HAJDUT ME ZILE.

 4. Z. VELIAJ, sqaro popullin shqiptar per vjedhjen me miliarda leke qe bashkia e tiranes ka bere ne bashkepunim me kompanite e transportit urban duke fallsifikuar biletat dhe duke penguar biletat elektronike

 5. Kujt i plasi kari. Ate po e mban evropa nen sqetull. Nuk e keni kuptuar qe keta bejne kastile gabime qe ne fillim, qe te kene mundesi ti rregullojne duke promovuar njekohesisht demo-kar-ci. O ropqiiiirrraaaaaa

 6. E.Veliaj,eshte me maskaraji qe ky vend leshi ka prodhuar !!!!Mbajeni mend kete felliqesire,eshte monster,e kaluar monstres !I pashkolluar,defiçent,hajdut,pervers,inferior e kriminel !Eshte shume i ndyre…..,talles deri ne neveri !!!Hajduti me i madh i taksave te banoreve te Tiranes,ku per 600 ml rikonstruksion rruge merr 6ml euro!Çmenduri! Hajdut je nr.1 ne Bote si i tille,hajdut !

  1. A e lexove qe edhe ai i shkreti qe u vra para 10 ditesh merrte rroge si roje pylli tek lal putana pa shku as edhe nje dite ne pune ? Ky genjeshtar patetik eshte e keqja me e madhe e ketij vendi . Ky eshte me i keq se te gjithe mavite te marre se bashku .

  1. Tironsi i pidhit te satëme. Kete njk e vetotoi njeri, kete e kemi peshqedh nga rama dhe sorosi. Neqoftese nuk e mban mend g99 mori 1 vote nga pidhi ajoles dhe kaq. Tani g99shat i kanfut neper mijistri per spiunllik. Pra shko futi nje tas grosh kur i drejtohesh tiranasve se nuk e ka votu jeri kete plere.

 7. hahahahahaaaaaaaahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaahahhhahahahaaaaaaaaaaaaaaa……
  hahahahahahah …… ky ngelet gjithmon gjigant ne kurveri , genjeshtra dhe mashtrime .
  Je me i madhi n’vend o lejfen kurva

 8. Edi Rama ju thote “Kazan”, ne fakt fjala lapidar qe do u shkonte ketyre mediave do te ishte “GJIRIZ”.Me habit fakti se perse te kesh nevoje dhe aq me turp,te kesh frike nga kjo nevojtore media.Edhe banori me i rendomet i Republikes eshte shume me lart se kjo mut media ne integritet,nivel,pergjegjesi dhe perkushtim.Kjo media eshte shume kriminale per nga sherbimi dhe shume katunare per nga niveli.Mos i kushtoni as nje sekond kohe.

 9. Del bllof media e Veliajt ?!?!?!?!Jo Bushat,nuk eshte problem vetem i mediave dhe pronareve te tyre plaçkaberes nga taksat dhe hapesirat tona publike !!!!???Problemi eshte Monstra,kryetar i Bashkise se vjedhur Erion Veliaj,qe nuk njeh kufinje ne pisllikun dhe monstruozitetin e tij!

 10. Ka dy probleme ne kete rast, se pari nje media e shitur qe iu jep “karamele” te helmuara shqiptareve dhe se dyti fabrikantet e ketyre “karameleve” qe mbeshtillen me letra te te gjitha ngjyrave, ppr qe brenda mbajne vetem helm. Dhe ne fund, del qe te gjitha keto helme, behen me leket e shqiptareve pikerisht per t’i helmuar ata. Jemi te pashprese sepse nuk reagojme

 11. Qe lali vetlla me oh brenda mos te ekzistoj ky vend te behet koloni e sudanit, perndryshe, ne kete vend ka shume lali bytha.

 12. Une ende nuk e kuptoj se per cfare i duhet kjo genjeshter. Nje cmim imagjinar , se mesa kuptova as nuk ekziston nje cmim i tille. Kater vjet i beri , do beje dhe kater te tjera.Sa here do votohet me siglen e PS prape do fitoje. Pse ju hyn ketyre halleve me cmime kot se koti? Se dhe ne te tjeret , pastaj po te kapem nuk pushojme . Nuk te leme rehat .

 13. Ky lajmi qe dhat ju eshte lajm idiot. ai thot u perzgjodh dhe jo morem cmim. U perzgjodh sepse u ul ne tryezen kryesore dhe se nga 100 e ca pjesmares kishte te drejten e fjales. dhe e drejta e fjales u jeper atyre qe kan performancen me te mire.
  Jeni bo per tu cajt hallin. Gazetaruca me shkojj te mesme ose qameti me filo-qyl

 14. I kish thene dikush me lart kesaj gjese maskara!! Sa perkedhelese mu duk kjo fjale per ate fytyre. Fjala maskara duhet shumefishuar me mijra here qe ti afrohet pak maskarallikut te asaj fytyre!!

 15. po s’ka faj ky shkerdhata e g99s…
  mediat e ndyra, qe kane 6 vjet qe thone qe te rrije i gjati se fajin e ka saliu
  dhe njerezit rrine e bejne sehir, shofin telenovela turke, dhe dun me hik ne hollande
  halla-halla cer komb kopil

 16. Mua ky kellire- Mostra.
  Hip Uriah,
  o milet
  me ben për të vjelle
  edhe sikur
  një Mal me florinj te pjelle…
  Aman beni naj meme ju lutem sh…. Cmim per cunin psh mull akorduar semes heroines qe I ben dasem sheikesh po ket zorzopin e ka lëshuar udheve te emigracionit klandestim e…
  Te shese fiq, te fitoje bucen e gijes
  E ku kanë te sosur hyneret e zgjebsit krenarist….
  Mjerziu qe sterron.

  Do e mbajme te vjellen ene pakez….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu