• |
ide | kryesore

Jemi në vjeshtë, por një tjetër valë i nxehti vjen nga Afrika

Lajme, Të fundit

Edhe pse jemi tashmë zyrtarisht në vjeshtë, moti i ngrohtë duket se nuk do të “dorëzohet”. Meteoalb njofton se për Mesdheun vijnë sinjalet e para për masat ajrore të nxehta nga Afrika. Këto do të pasohen me temperatura të larta, që do të prekin kryesisht Francën dhe Italinë.


“Edhe pse jemi ne stinën e “vjeshtes” vijnë sinjalet e para per Mesdheun dhe pjesërisht Europën qendrore ku sërish priten masa ajrore me origjine Afrikane duke sjelle temperatura te larta: Kryesisht ne France dhe Itali” – shkruan Meteoalb.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu