• |
ide | kryesore

Berisha: Miku i Shullazit ndërton pa leje dy kate shtesë, Lal Plehu mbush xhepat

Arkiva, Lajme, Të fundit

Pajtim Serjani, emër i njohur në botën e krimit, po ndërton dy kate pa leje në një pallat në zemër të Tiranës.

Ky është denoncimi që publikon ish kryeministri Sali Berisha. Duke iu referuar mesazhit të një qytetari, Berisha akuzon kryebashkiakun Erion Veliaj se po mbush xhepat me shtesa katesh të paligjshme.


Sipas denoncuesit, bëhet fjalë për Pajtim Serjanin, i cili me ndihmën e drejtorit të Policisë Bashkiake Ermal Kapllani, po ndërton dy kate pa leje në zonën e “Komunës së Parisit”.

“Lal Plehu mbush xhepat me shtesa katesh të paligjshme!”, shkruan Berisha, ndërsa publikon mesazhin e qytetarit digjital.

‘Zoti berisha! Kjo eshte shtesa pa leje ne katin e fundit te pallatit qe po ngre pajtim serjani.me lejen e shefit te policise bashkiake ermal kapllani.mund te verifikohet shume lehte ndodhet ne zonen e komunes se parisit.po ndertohen 2 kate shtese pa leje.me leje te dhene per nderrim dyersh ndertohen 2 kate pa leje ne mes te dites’

“Lal Plehu mbush xhepat me shtesa katesh të paligjshme!”, shkruan Berisha, ndërsa publikon mesazhin e qytetarit digjital.

‘Zoti berisha! Kjo eshte shtesa pa leje ne katin e fundit te pallatit qe po ngre pajtim serjani.me lejen e shefit te policise bashkiake ermal kapllani.mund te verifikohet shume lehte ndodhet ne zonen e komunes se parisit.po ndertohen 2 kate shtese pa leje.me leje te dhene per nderrim dyersh ndertohen 2 kate pa leje ne mes te dites’

Pajtim Serjani njihet si mik i Emiliano Shullazit dhe është akuzuar për disa vepra penale, përfshirë edhe gjoba ndaj bizneseve.

Ai ka qenë shënjestra e një atentati, të ndodhur më 5 janar 2015 në Rrugën e Kavajës, ku mbeti i vrarë atentatori Artur Baze.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu