• |
ide | kryesore

Bylykbashi: Edhe me Ramën po të futemi në zgjedhje, PD i fiton

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, ndryshe nga kryetari Lulzim Basha, mendon se PD duhet të hyjë në zgjedhje edhe me Edi Ramën Kryeministër. Deklaratat Bylykbashi i bëri gjatë një interviste për Abc News.

I pyetur  lidhur me qëndrimin këmbëngulës të kryetarit të PD-së Lulzim Basha për të mos hyrë në zgjedhje me Edi Ramën kryeministër, Bylykbashi u shpreh se sido që të mbahen zgjedhjet PD del fituese. Me Edi Ramën kryeministër apo pa Edi Ramën kryeministër ishte pyetja këmbëngulëse e intervistueses, të cilës Bylykbashi iu përgjigj:


“Për mua PD fiton edhe me Edi Ramën kryeministër. Zgjedhjet janë detyrim për partitë politike. Jua përsëris, PD duhet të hyjë në zgjedhje edhe me Edi Ramën kryeministër dhe i fiton zgjedhjet. Ky është opinioni im personal, është gjykimi im”, tha Bylykbashi.

5 Comments

 1. Rama hik !
  Rama gjej vrime dhe futu !
  Rama do te varim !
  Rama do te djegim Zahon me acid !
  Rama i ke ditet e numeruara !
  Rama nuk ka p… kurve qe te shpeton !
  Rama je i vdekur dhe i pa kallur !
  Rama dhe ne vrimen e miut po u fute do te te…. !
  Rama ra !
  Rama ka rene !
  Rama eshte nje kufome politike !
  .
  .
  .
  Po hik o Rama hik .
  Aman rama hik !
  .
  .
  Nuk hiken qelbesiri jo … nuk hiken.

 2. E vlerësoj këtë deklarim të Bylykbashit si një mendim i lirë që duhet ta ketë çdo politikan, por në opinionin publik , jo vetëm PD e lideri i saj Basha, por edhe partitë e tjera aleate në opozitë, nëse dolën me vendimin që të mos pranojnë zgjedhje me Ramën kryeministër, këtë nuk e bënë nga dyshimi se i fitojnë apo jo realisht zgjedhjet, por me bindjen se duke qenë ai kryeministër, asnjë institucion i drejtësisë nuk do të guxojë që të ndëshkoje manipulimin e votave.
  Vërtetë që me kokëfortësinë që ka Rama për të mos dhënë dorheqje, ndonëse cilido politikan europian në, vënd të tij do ta kishte dhënë me kohë dorheqjen, dhe më keq akoma , pjesa më e madhe e mediave përhapin në publik dyshimin se si do ta realizojë opozita këtë objektiv, në vënd që ti bashkohen opozitës , zgjidhja duket pa rugëdalje.
  Në fakt nuk është z.Bylykbashi ai që duhet të përmendet për këtë “ndryshim” mendimi por për idenë e bërjes së zgjedhjeve me Ramën kryeministër një rol të dyshimtë ka luajtur presidenti Meta.
  Ai ka ngulur këmbë që dorzimi i mandateve ishte gabim i madh i opozitës, e ka vazhduar të deklarojë se nuk i duhet kërkuar Ramës dorheqja si kryeministër, duke dashur kështu të jetë në unison me disa rekomandime të ndërkombëtarëve.
  Të gjitha veprimet si president, me dekretet që kanë hedhur poshtë të gjitha vendimet e paligjëshme të KM apo të Kuvendit monist, në fakt janë një kërkesë e tërthortë për dorheqjen e Ramës, kurse në retorikë paraqitet ndryshe.
  Ndërkaq Rama veproi krejtë ndryshe me te, duke u nxituar që ta shkarkojë nga funksioni i presidentit, ndonëse nuk e ka këtë tagër në mungesë të Gjykatës kushtetuese.

 3. O byroist I pd se luluse e salihut ndigjoni bylykbashin e te tjere ne pd,mos mbroni kermat e pd qe per bythen e tyre nxorren pd nga sistemi dhe tani po shijojne mutin qe populli ja dha,ti byroist mos harro shishen e shurres per salihun

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu