• |
ide | kryesore

Djegia e Zaganjorit nga vettingu, KLGJ bën lëvizjen e radhës

Lajme, Të fundit

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka shpallur garën për kandidatët, të cilët synojnë të plotësojnë vendin e katërt vakant në këtë institucion. Ky vend vakant u krijua pas shkarkimit nga detyra të kreut të Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjorit.


Ai përfundoi në rrjetën e vettingut si shumë gjyqtarë dhe prokurorë të tjerë në vendin tonë. Ish-kreu i Gjykatës së Lartë ishte emëruar  në këtë post nga jashtë sistemit gjyqësor.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu