• |
ide | kryesore

Rrahje, kërcënime e të shtëna me pistoletë: Arda Turan dënohet me dy vjet burg

Sport

Armëmbajtje pa leje, me agravimin se ka qëlluar me synim për të frikësuar dhe provokuar panik. Këto janë akuzat që kanë sjellë në dënimin e Arda Turan, ish-lojtar i Barcelonës e Atletico Madrid, aktualisht në radhët e Basaksehir të Stambollit: 2 vjet 8 muaj e 15 gditë burg. I shpëton ish-lojtari i përfaqësueses turke akuzës për ngacmim seksual.

Në tetor Arda Turan u përfshi në një rrahje në një klub nate në metropolin e Bosforit, me këngëtarin Berkay Sahin për disa komplimente të padëshiruar për të shoqen e këtij të fundit. Muzikanti kishte pësuar thyerje të hundës e Turan e kishte ndjekur deri në spital, ku kishte qëlluar me pistoletë që, sipas mbrojtjes së lojtarit, ishin aksidentale.


Episodi i ka kushtuar sidoqoftë rëndë Turan, që është dënuar me 2 vjet 8 muaj e 15 ditë burg, dënim që për momentin është i pezulluar. Bëhet fjalë vetëm për episodin e fundit negativ që ka si protagonist ish lojtarin blaugrana. Fantazisti, në fakt, është përfshirë në vitet e fundit në një agresion verbal me kërcënim ndaj një gazetari, ndërsa ka marrë një skualifikim unik prej 16 javësh në Turqi se shtyu një asistent dhe ofendoi një arbitër.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu