• |
ide | kryesore

Zbulohet gjendja shëndetsore e Michael Schumacher

Paparazzi, Slider

Legjenda e Formula 1 i cili prej 6 vitesh ndodhet në gjendje vegjetative si pasojë e një aksidenti në alpet franceze është shtruar në siptalin Georges Pimpidou në Paris .

Sipas burime është thënë se ai i është nënshtruar një kure mjaft të veçantë , terapia në bazë të qelizave staminale. Tani, përmes Le Parisien, mbërrijnë një lajm që hap shpresa të reja për shërimin e Schumacherit: ‘Është në zonën tonë mund t’ju siguroj  që ai është i vetëdijshëm” është shprehur një anëtar i spitalit.


Terapia e qelizave staminale është përgatiur dhe po monitorohet nga kardiologu i fashmëm Philippe Menasché dhe mbaron sot më pas ish legjenda e Formula 1 do të kthehet në shtëpi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu