• |
ide | kryesore

Elton Ilirjani tregon arsyen që u grimua si femër

Paparazzi, Slider

Elton Ilirjani u bë i njohur  për publikun shqiptar kur ai deklaroi haptas se se i pëlqenin meshkujt.

I rikthyer së fundmi në Tiranë ai ka publikuar foto në të cilët shfaqet  i lyer me makeup dhe buzëkuq të kuq.

Ai ishte i  ftuar mbrëmë në emisionin ‘Rudina’, dhe ishte grimuar njësoj si në fotot artistike që kishte realizuar kohë më parë.

Eltoni tregoi se nuk rri i lyer me makijazh në përditshmëri, por vendosi që të shfaqej si një vajzë në mbrojtje të të drejtave të transgjinorëve. ‘Punëdhënësit nuk duhet të diskriminojnë punëmarrësit për veshjen e tyre. Në Shqipëri ka diskriminim ekstrem ndaj personave transgjinor’, tha biznesmeni.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu