• |
ide | kryesore

Itali, i riu shqiptar kapet me kokainë

Lajme

Pasditen e 10 shtatorit një shqiptar është vënë në pranga, pasi dyshohet se ishte nënë posedimin e 21.4 gram kokainë.

Mediet italiane shkruajnë se 24-vjeçar, emri i të cilit nuk është bërë i ditur u kontrollua në një rrugë në rrethin Paradiso, ku u kap me kokainë.

Gjatë operacionit, përveç lëndës narkotike u gjetën dhe sekuestruan para të prerjeve të ndryshme. Shuma e sekustruar kapte vlerën totale prej 470 euro. Këto para dyshohet se janë përfituar si rezultat i veprimtarisë kriminale.

Në përfundim të detyrave rituale, i riu u arrestua dhe u dërgua në burg, në dispozicion të autoritetit gjyqësor kompetent.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu