• |
ide | kryesore

“Toyota Yaris”/ Prokuroria iu njofton akuzat të dyshuarve, çështja gati për gjykim

Lajme, Të fundit

Prokororia për Krime të Rënda u ka njoftuar zyrtarisht akuzat të dyshuarve për çështjen e njohur si “Toyota Yaris: dhe pritet që dosja të kalojë për gjykim brenda harkut kohor të 10 ditëve.

Të arrestuar për çështjen janë shtetasit Alban Mollaymeri, pritësi i dy automjeteve të tipit shpallur në kërkim kushërinjtë Alfred e Elvis Vladi (shiko foton më poshtë).

 

 

Gjatë kontrollit të ushtruar qershorin e kaluar në Pikën e Kalimit Kufitar në Durrës në automjetin tip “Bizark” të drejtuar nga Ceka dhe në 2 automjetet e ngarkuar në të, u gjet shumë e konsiderueshme prej 3.4 milionë eurosh dhe franga zviceriane, të padeklaruara. Mjeti “Toyota Yaris”, ku u gjetën paratë ishte në një koncesion bashkë me mjete të tjera që ishin porositur për shitje në Shqipëri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu