• |
ide | kryesore

Trafiku i kanabisit dhe pastrimi i parave, 4 shqiptarë të arrestuar në Holandë

Lajme

Ministria e Drejtësisë së Holandës po përgatitet të arrestojë të paktën 15 persona për trafikim të lëndëve narkotike.


Nga ky grup i strukturuar kriminal (30 veta) janë vënë në pranga 4 shqiptarë dhe 2 marokenë. Ata janë dërguar në gjyq për t’u gjykuar për një sërë akuzash: kultivim dhe trafik kanabisi, pastrim parash, falsifikim identititeti dhe pjesëmarrje në organizatë të strukturuar kriminale.


Në muajin maj, policia holandeze konfiskoi 12 mijë rrënjë gjethe kanabisi dhe 25 kg kanabis i thatë.

Grupi i shqiptarëve menaxhon pjesën e kultivimit të hashashit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu