• |
ide | kryesore

Kapen 26 klandestinë në Kukës, mes tyre gra edhe fëmijë

Lajme, Të fundit

26 shtetas irakenë janë shoqëruar paraditen e sotme nga Policia e Kukësit, pasi ishin futur në këtë qytet si klandestinë dhe kishin si destinacion Kosovën.

Në radhët e personave të shoqëruar mësohet se ka burra, gra dhe fëmijë të moshës 4-13 vjeç. Klandestinët kishim si qëllim kalimin në e kufirit Shqipëri-Kosovë, përmes Morinës.


Ndërkohë, Policia ka nisur marrjen në pyetje të 26 irakenëve për kryer zbardhjen e ardhjes së tyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu