• |
ide | kryesore

Shiste kokainë për të larë borxhet, arrestohet shqiptari në Angli

Lajme, Të fundit

Artur Dauti, 29 vjeç,  udhëtoi 180 milje në jug të Anglisë, për të shitur drogë në rrugët e Midlands, me qëllim shlyerjen e një borxhi.

29-vjeçari u arrestua nga Policia angleze, pas kontrollit të ushtuar në automjetin e tij, ku u gjtën një paketë cigaresh që mbante gjashtë gramë lëndë narkotike të llojit “kokainë”, me vlerën e 650 paundëve, si dhe 140 paundë para të thata. Pas sekuestrimit të celularit të Dautit, u gjendën gjithashtu mesazhe që vërtetonin se ai ishte i përfshirë në një rrjet shpërndarjeje droge.


Dauti është burgosur dhe po vuan dënimin e tij prej tre vitesh, të dhënë nga Gjykata e Stoke-on-Trent. Prokurori i kësaj çështje ka deklaruar se kontrolli i makinës së të pandehurit është kryer dhjetorin e vitit të shkuar.

“I pandehuri ishte shoferi dhe oficerë të policisë vunë re një pako cigare të vendosur në këmbët e tij. Brenda asaj pakoje policia zbuloi se ndodheshin 13 pako të veçanta, me një pluhur të bardhë dhe analizat e kryera kanë konfirmuar se ishte kokainë”, ka thënë Prokurori, Phil Brunt.

Në automjet u gjetën një telefon me mesazhe në të në gjuhën shqipe, që përmbante mbi njëqind kode postare të ndryshme dhe referenca për shuma parash.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu