• |
ide | kryesore

Rama mohon largimet nga Shqipëria: Mos u besoni broçkullave të kazanëve!

Lajme, Të fundit

Kryeministrit Edi Rama nuk i ka pëlqyer komenti që një qytetar ka bërë sot në një postimet e tij në Facebook. Në një video të investimeve që oi bëhen në Universitetin e Arteve, një komentues i ka përmendur Ramës se 400 mijë punëtorë dhe të rinjt po braktisin Shqipërinë. Rama dukshëm i revoltuar i është përgjigjur: 

“Kush ta ka dhene ty kete shifer vella apo e ke marre direkt nga kazanet ku ziejne broçkullat e zeza per kete vend? Kjo shifer nuk ekziston dhe gjate qeverisjes sime s’ka pasur asnje fluks te pervitshem ikjesh me te madh se sa me pare, perkundrazi do te thosha edhe pse ti natyrisht jo vetem do habitesh po do vijosh me perqeshjen karakteristike te te paditurit qe kujton se di me shume se tjetri🤮

Por sidoqofte, sa per dijenine tende, neser e fillojne shkollen 455 mije nxenes te regjistruar nga klasa e pare ne te dymbedhjeten, ndersa numri i studenteve te regjistruar tek artet eshte nja pesefish me shume se sa kur beja une shkollen aty😉” – i është përgjigjur Rama komentuesit.

Një tjetër i thotë se se pse nuk flet më për investime në bujqësi apo në ushtri, por Rama ia preu shkurt: “Kam thene me shume se njehere po s’e ke pasur mendjen😊”. ©LAPSI.al

10 Comments

  1. O Qelbesire Koncesionar.

    Premtove shendetesine falas, dhe nuk bere asgje.

    O Qelbesire. Po edhe me Shendetesine luan?

  2. po normal se nr i nxenesve do te jete pese fishe se ne kohne tende , se ne kohen tende mor pervers shokonin ne shkolle vetem femijet e nomeklatures se kuqe , ose femijet e komunistave ne baze , se shumica e femijve nuk ju takonte te shkonin ne shkolle , ose ishin femije apo niper te armiqve te partise e ato nuk kishin drejte te vazhdonin universitetet , nga matura e jone kane vazhduar studime e larta vetem dy qe ishin me biografi te mire ,prandaj mos bane krhasime me diktauren se behesh i neveritshem.

  3. kUSH ESHTE KAZANI? INSTAT QE THOTE SE SIVJET JANE ULUR 100 MIJE NXENES ME PAK NE BANKAT E SHKOLLES SE VITIN E KALUAR? VETEM NE KLASE TE PARE KA PATUR 8 MIJE NXENES ME PAK SE VITIN E SHKUAR. KUSH ESHTE KAZANI SEPSE ME SA DUKET, PER KM TONE E VERTETA ESHTE KAZAN-KADRI, NDERSA AJO QE THOTE AI ESHTE NJE E VERTETE QE IA KALON SE VERTETES. TIPIKE PER NJEREZ MEGALLOMANE DHE BOSH NGA BRENDA…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu