• |
ide | kryesore

613 kg kokainë/ Letërporosia mban ‘peng’ procesin, shtyhet gjyqi për Arbër Çekajn

Arkiva, Lajme, Të fundit

Shtyhet gjyqi për Arbër Çekajn, i cili akuzohet si i dyshuar për trafikimin e 613 kg kokaine, që u gjetën në një trajler në magazinat e Arbri Garden në Maminas.

Shkak i shtyrjes është bërë fakti se ende nuk ka mbërritur letërporosia për marrjen në dijeni të Çekajt, për nisjen e procesit gjyqësore ne vendin tonë.

Mësohet se në sallë mungonte edhe avokati i Arbër Çekajt, Maks Haxhia, ndërsa seanca e radhës u la për në 30 shtator, në orën 10:30.

1 Comment

  1. Ah ceshtja e kokaines, po po fiks kjo eshte. nje ceshjte qe prokuroria e krimeve te renda me ne krye prelen shoqene artistes dhe ekipit te saj magnificient, e klasifikuan si krim individual.

    ne fakt arber cekaj tek pulle , i vetem, si gjergj elez alia do benete nje trafik nderkombetero te 613 kilogram kokaine me vlere dhjeterash milione euro.

    E mer Arber ia ke q… nanen krejt, gjigand je , gjigand nuk e njeh keshin, termet termet ke bo, krejt i vetem i bere 4000 vota ne diber…. prit se e ngaterruam ….ti po , po po, ti krejt i vetem bere nje trafik nderkombetar KOKAINE NGA BOLIVA NE SHQIPERI DHE ME DESTINACION GJERMANINE, nuk ke asnje bashkepunetor se perndryshe do ishe organizate …. dhe prokuroria do kishte kerkuar denim tjeter te parashikuar ndryshe dhe gjykata sdo kishte mundesi per lehtesime te tjera…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu