• |
ide | kryesore

Dokumenti/ Gjykata e Janinës konfirmon akuzat për kryebashkiakun e Vorës

Lajme, Të fundit

Sekretari i pergjithshem i PD-se, Gazmend Bardhi ka publikuar dokumente qe faktojne se kryebashkiaku i Vores, Agim Kajmaku, rezulton person ne kerkim policor ne Greqi. Me poshte reagimi i Bardhit dhe dokumentet nga Gjykata e Janines.

Gjykata e Janinës konfirmoi të gjithë denoncimet e Partisë Demokratike se Agim Kajmaku ishte në kërkim nga drejtësia greke, pasi është arrestuar në Janar 2003 me emrin Jorgo Toto dhe ai e kishte fshehur këtë fakt në formularin e dekriminalizimit.


Seancat gjyqësore për Jorgo Toton e Bashkisë së Vorës, të zhvilluara në Janinë për 4 ditë, u japin fund zvarritjeve të prokurorisë për zbulimin e identitetit të kandidatit të Edi Ramës. Megjithëse i dha kohë të sigurojë që nuk futet në burg në Greqi duke mbyllur çëshjtjen atje, Agim Kajmaku ka punë me ligjin shqiptar.

Vendimi konfirmon se Agim Kajmaku alias Jorgo Toto ka qenë me proces penal të hapur në Greqi dhe me urdhër arresti në fuqi, ashtu sikurse Partia Demokratike denoncoi.Vendimi konfirmon se Agim Kajmakut, alias Jorgo Toto, nuk i lejohej nga ligji i dekriminalizimit të kandidonte për kryetar bashkie.

Vendimi konfirmon se Agim Kajmaku, alias Jorgo Toto ka gënjyer në Formularin e Dekriminalzimit, duke kryer veprën penale të fallsifikimit të dokumenteve.

Agim Kajmaku ka fshehur arrestimin në Greqi me emrin Jorgo Toto. Për këtë duhet të shkarkohet nga detyra dhe t’i vihen menjeherë prangat për shkeljen flagrante të ligjit të dekriminalizimit dhe mashtrimin e qytetarëve shqiptarë.

 

5 Comments

  1. O naro po ti ke bo miliona €, c’te duhej politika, me politik merren pabuksat, per t”u bo me pare. Jep doreheqjen sa me shpejt sepse ata qe t’i kane nxjerre letrat nuk do te lene rehat dhe nga shenjat daktiloskopike nuk ke shpetim se jane unike per cdo njeri, a kupton mor gamor ti e gamor kush te vuni.

  2. Po tani si do ja boje dile marku me ate shkrelin..Apo vari k** se shefi nuk do..Sa turp per ne..Vetem vota e shkul kete qelbesire qe na ka pushtuar..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu