• |
ide | kryesore

Lideri i ISIS paralajmëron sulme të reja terroriste

Arkiva, Planet

Udhëheqësi i të ashtuquajturit Shteti Islamik, Abu Bakr Al-Baghdadi, paralajmëroi në një mesazh audio të lëshuar të hënën, se operacionet e përditshme të organizatës terroriste po vazhdojnë.

Mesazhi është publikuar nga rrjeti mediatik Al Furkan i Shtetit Islamik, i cili pretendon se është lëshuar nga lideri i Shtetit Islamik, transmeton Reuters, duke shtuar se nëse kjo është e vërtetë, atëherë ky është adresimi i tij i parë që nga prilli i këtij viti.

Operacionet e përditshme janë duke vazhduar në fronte të ndryshme,” pohoi Al- Baghdadi, duke përmendur disa zona të tilla, si Mali dhe vendet e Mesdheut Lindor.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu