• |
ide | kryesore

Rama nderon Tusk me “Yllin e madh të Mirënjohjes”, presidenti i KE: Të hapen negociatat për Shqipërinë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk ndodhen në një prononcim për median.

Kryeministri falenderoi zotin Tusk për gjithçka ka bërë si dhe i akordoi “Yllin e madh të Mirënjohjes” dhe e quajti “Avokat i procesit të zgjerimit dhe afrimit të mëtejshëm të Ballkanit Perëndimor..”

“Kam qenë gjithmonë i mendimit se BE duhet të çelë negociatat dhe nuk e kam ndryshuar mendjen dhe vazhdoj të jem i të njëjtit mendim. Vendi juaj duhet të trajtohet ashtu si trajtohen vendet e tjera të rajonit… Nuk mund të ketë Europë stabël pa integrimin e Ballkanit në BE. Kjo do të thotë që askush nuk po i bën ndokujt ndonjë nder.”, tha Donald Tusk.

8 Comments

    1. O I paemer te rrufsha koqet! Po nga e njejta parti jane, te majte… Po ku di gje ti o qorr i Rames, ti dhe motren te ta kerkoj partia, ja jep!! Apo e ke me lulushin akoma…

  1. Ky thuthuqi Tusk e kishte emrin te lista e Soros si mik, ndaj pa dyshim qe po te kete gje ne dore do ta ndihmoje Soristin Rama.

  2. Ky pabuksi polak eshte thjesht nje ish-, pse harxhoni parate e taksave te popullit fukara dhe humbni kohen kot, me kete ish-manekinin? Ky “ylli i madh i mirenjohjes” cfare eshte ndonje certifikate apo flete nderi se dekoratat jane ekskluzivitet i Baftiar-shtanges!

  3. Po ju lepin prapanicen drogaxhiu te huajve ,ju serviloset ,mundohet ti joshi me ”llamarina”si dekorata ,ata nuk besoj te mos e kene njohur kete me te meta mendore qe te hapin negociatat me kete krize qe po kalon ky vend.

  4. Po edhe ata njesoj sy ky i joni jane e futen europen ne recension europa follco kishte nje atministrat sherbetore te mafias sorosiane me Tni Bler qe Britania u detirua te urdheroj ambasadat e saje qe te mos lejohet Toni bler ne ambasadat e britanis po adhtu edhe Merkel eshte akuzuar si sherbetoria e mafias ne somitin qe u mblodh ne itali

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu