• |
ide | kryesore

Rama – studentëve: Kush sjell provë për presion korruptiv, merr bursë një-vjeçare

Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama thotë se ka ardhur koha për një përshkallëzim të ri kundër korrupsionit.


Për këtë arsye ka menduar një formë nxitje që cdo student “denoncues që sjell provë për presion korruptiv nga kushdoqoftë, zeron tarifën e merr bursë njëvjeçare”! 


Postimi i Ramës në Twitter: 

“Koha për një përshkallëzim të ri kundër korrupsionit! Po punojmë për një program nxitjeje kundër heshtjes dhe denoncimit me provë abuzuesit. Një ide në diskutim është: Çdo student denoncues që sjell provë për presion korruptiv nga kushdoqoftë,zeron tarifën e merr bursë njëvjeçare!

9 Comments

  1. Paske zbuluar gralin e shenjte! Urime! Le ta shtrijme logjiken ne cdo sektor. Kush sjell prova korrupsioni ne arsim, ka burse; kush sjell prova korrupsioni ne mjekesi ka operacionin falas; kush sjell prova korrupsioni ne kadaster ka legalizimin falas; Kush sjell prova korrupsioni ne qeveri e merr kryeministrine falas. Ata qe i cojne provat tek qytetati dixhital e kane burgun falas.

  2. Ska nevoje te ta sjellin studentet proven, shikoje e plasi syte ne TV or kallom. Ti je rasti i vetem dhe i rralle ne bote si kryeminister qe shpik gomarlleqe duke tall trapin me popullin. Mire ja ben, kur nuk del nej burre me ta bo trekomshin ne mes te sheshit, se ka ik koha e edukates dhe etikes me ty….

  3. Duke qene se bursen nuk e “dhuron” ky por e paguajme ne taksapaguesit shqipetare, ky “I paditur”, duhet te kuptoje qe ne fillim miratohet cdo vendim I cili do nxjerre nga arka e shtetit leke..Ky sillet si te jene te tijat parate e shqipetareve. Kjo demostron nje injorance totale te punes se shtetit..Ky eshte shteti qe do bejne keta primitive ripjerdhes?..as ne zululu nuk veprohet keshtu!

    1. Injorance thot. Jo or jo, ky eshte dhe gjithmone ka qene nje kokerr perversi i degjeneruar, identitet te cilin ka zgjedhur ta perqafoje plotesisht tani qe edhe eshte ekspozuar boterisht si i tille. Ky duhet var ne shesh, mos rrini e cani drrasa kot me formalitete te kota.

  4. Idiotsia me e madhe qe kam degjuar . Studetet u “çorren ” duke therritur qe po perballen jo vetem me presionin e korrupsionit por edhe me presione te tjera me te turpshme akoma , me skandale seksuale e shume te tjera dhe ky “KARIzmatiku” kerkon prova nga studentet . Studentet shkojne aty per te mesuar , jo per te bere seks e as te blejne provimin me lek , aq me teper per te bere policin ose prokurorin. Futi pergjegjesit ne hekura , apo mos ndoshta je njeri prej tyre “Bej Rama “

  5. Njoh une nje bastard qe vjedh dhe mashtron kedo qe i del perpara. Ka shkelur cdo ligj te ketij vendi te mundshem. Do mjaftonte nje prokuror mesatar i motivuar per hetuar morine e abuzimeve te ketij hajduti me cizme. Cfare burse do me jepni?

  6. Nuk merr burse ,pse nuk e the me emer.Qe ky eshte njeriu me kartele, qe vjen Vlore nje here ne javet, qe ben gjilperen ne psikiatri.Ky eshte Edvin Kristaq Rama DROGAXHIU keshtu mund ta fitoje bursen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu