• |
ide | kryesore

Shuhet zjarri i madh në Kodër Krastë, digjen afro 2 Ha pyje

Arkiva, Lajme, Të fundit

Është shuar zjarri që rrezikonte banesat në Kodër Krastë të Elbasanit.

Përmes një reagimi, bashkia e këtij qytetit u ka bërë thirrje organeve kompetente që të identifikojnë dhe të vënë para përgjegjësisë autorët e zjarrëvënies.


Shuarja e zjarrit u bë e mundur pas ndërhyrjes së forcave zjarrfikëse. Nga zjarri në fjalë u dogj afërsisht një sipërfaqe e pyllëzuar prej 2 ha.

1 Comment

  1. Po me tymin qe del nga fusha ku perpunohet solari ne ish-metalurgji, qe na çan karin nate per nate, cfare mendimi ka bashkia?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu