• |
ide | kryesore

Basha i përgjigjet ftesës së Ramës: Tallje Reforma Zgjedhore me Damian Gjiknurin! Fto edhe Shullazin, Bajrin, Avdylajt

Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha i është përgjigjur ftesës së kryeministrit Edi Rama, i cili kërkoi sot takim pa kushte për Reformën Zgjedhore, duke thënë se Reforma Zgjedhore nuk mund të bëhet me Damian Gjiknurin, i cili është pjesë e dosjes “184”.

Sipas Lulzim Bashës, një ftesë e tillë është tallje dhe provokim, ndërsa me ironi i kërkoi Ramës që të ftojë edhe disa nga krerët e bandave, si Emiljano Shullazin, Bajrin, Avdylajt, etj.

“Zgjidhja e plotë për Shqipërinë dhe për lajmin pozitiv për integrim duhet të vijë vetëm nga zgjidhja e krizës politike. Nuk mund të fshihemi pas ftesës, që është ajo me një individ si Damian Gjiknuri, i përfshirë në dosjen 184. Atëherë le të ftojnë dhe Shullazin, Bajrin, Avdylajt, sepse kjo është një tallje, një provokim për të gjithë shqiptarët.” – u shpreh Basha.

“Reforma Zgjedhore është shumë e rëndësishme, opozita ka përgatitur një platformë për këtë reformë, që duhet të përfshijë një transformim të thellë politik, ku të mos përsëritet kurrë më një krizë e tillë. Opozita po përgatit platformën e saj, që do ta diskutojë me gjithë grupet e interesit dhe qytetarët shqiptarë.

Hapi i parë për zgjidhjen e krizës duhet të jetë pranimi i krizës, kjo mund të shtojë bazën drejt një rrugëdalje nga kriza. Një reformë zgjedhore të plotë, që do ta bëjë politikanin shërbëtor të interesit publik dhe jo përfitues të të mirave materiale.” – shtoi ai.

7 Comments

  1. Pirdh o Basha se lirohesh. Ku e ke revolucionin, iku Rama? si mashtrove gjithato njerez, do ta shporrim, do ta heqim zvarr, do ta vrasim Ramen etj etj. Shum njerez te besuan. sakrifikuan per ty. ku i ke gjithato premtime, apo vari karin se harrojn njerezit. je thejsht nje varikars me shum ne ate cirk qe i thon politika shqiptare. Asgje me shum sesa nje klloun. Sule dhe Like floririn, e fute ne valle me dekretime e cdekretime. fillove te besh dhe patriotin duke kendu cdo pasdite hymnin me nje stonim te tmershem, nje ofendim per veshet e te gjitheve. shqiptaret tashme e din se ty, ram trecerekshit dhe like floririt Amerika ua ka lidh koqet me spango. u qi ne byth nga mengjesi deri ne dark dhe ju thoni faleminderit (nje flm te madhe xhaxha Semit nga ana e kombit shqiptar). Ju horra, hajduta me cizme, me rradh njeri pas tjetrit duhet te shkoni aty ku e dini vet se e meritoni. Like floriri filloi te bej si ambjentalist, animalist, peshkatar, shtangist, aplinist, tifoz, filozof, patriot i madh si avni rustemi, komunist i madh si alende dhe tani po na ben si i cmendur qe te ket nonji pretekst kur ta arrestojn. isha cmendur do thot. un nuk merrja lek, ca me jepnin vet.

  2. Paska fituar sufllaqe dhe coca cola njeri qe paska komentuar ketu. Bravo keshtu te do partia, jo vetem ne televizor, por edhe ne frigorifer e ne lavatrice

    1. do te te futet dhe ne krevat ram trecerekshi, pa merak. te shava nga basha me duket. suflake jan ata si puna jote qe shajn mutin e mbrojn kaken. sa per mua ska kush me jep suflake se i degjeneroj te gjith, ashtu si jan, me surreterit e vertet perfshir dhe ram trecerekshin. ti suflake qe po pret revolucionin, ti je mi i keq se keta, sepse je ti qe u jep forc ketyre. keta pa suflake si puna jote as nje dit nuk do mundnin te rrinin ne pushtet e ne sken politike, si ram trecerekshi, si lul bilbili ashtu edhe like floriri. ik firmos te borderoja tani.

  3. Zotni komentus i par ,revolucjoni i tetorit osht m tetor nuk osht as m janar as m korrik as m shtator , pranej qy revolucjoni borgjezo -bolshevik i shqupit t fitoj duhet me u bo m tetor .

  4. Llumi shqiptar kerkon bisedojme pa kushte. Qe eshte rrote k… dihet, por jo deri ne fund. Po ç’ vlejne takimet o doç kur ato behen pa kushte? Pa kushte shkohet neper orgjira gay, qe ti beje ne france me shoket e gjirizeve,jo takime politike.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu