• |
ide | kryesore

Artan Hoxha paralajmëron vrasjen e një ‘koke të madhe’ në Tiranë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar se shumë shpejt do të ndodhë një tjetër atentat. I ftuar në emisionin “45 minuta”, në “Report Tv”, Hoxha tha se grupi që ekzekutoi ish-policin Santiago Malko synon një tjetër ‘kokë të madhe’, shumë më lart se Santiago.

Hoxha shtoi më tej se ‘koka e madhe’ mund t’i gjejë ata më përpara dhe kjo gjë mund të sjellë surprizë atentatesh në Tiranë.


“Kanë tentuar të godasin emra të më mëdhenj se Santiago. Shumë biznesmenë në Tiranë do merrnin frymë nëse do të ndodhte kjo gjë.

Ata sulen të prishin ekulibrat. Njerëzit që nuk duken investojnë edhe në rritjen e çmimit të banesave, në mënyrë që të prishen ekuilibrat. Pastaj ata marrin para këdo që gjejnë dhe nuk pyesin për asgjë.

Ata synojnë një person tjetër? E synojnë…nëse ai do t’i gjejë para, këtu do jemi do ta shohim. Por Santiago Malko, siç e thashë dhe më parë, duhej vrarë patjetër, pasi mesa duket ata kanë dyshuar se ky do t’i godiste,”– tha Artan Hoxha.

Sipas gazetarit, Malko duhej ekzekutuar patjetër, pasi mesa duket ish-efektivi është dyshuar se kishte ndërmend t’i sulmonte.

“Ai njihet si miku i Ervis Martinajt. Në polici ka qenë shumë pak. Kur do bëhej më parë, polic, bandit apo inspektor. Ishte vënë në epiqendër, ndaj kostoja ishte aq e madhe. Kostoja ishte e madhe. Nga 1 janari s’ka baste por në Shqipëri vazhdojnë baste. Kemi një biznes ilegal në dorën e botës së errët të krimit. Grupet janë përfshirë në botën e lojërave të fatit, por s’më rezulton se është ai shkaku.

9 Comments

  1. Artan hoxha del ne gazete dhe tregon sekretet e mafiozeve. Ik mer pall k… Se nuk je I besueshem as kur te conjne ne wc

  2. C’fare karagjoz oracle, vite me pare kam patur shume respekt se mendoja ishte i pa anshem apo thonte nje te drejte te merituar, por koha tregoje qe eshte kthyer nje fallxhore te mirefillte dhe here here mendoj se duket sikur prish prova apo ben zhurme per te shperqendruar vemendjen e turbulluar situaten e vertete.

    Une nuk i besoj me asgjeje qe nxjerr nga goja, ky punon per lekun e pamerituar ose nga frika, shantazhi, kercenimi, ose eshte i marre te merret me kete lloj gazetarie koti qe shtremberon realitetin, Edhe sikur te ndodh vrasje? WHO F*** CARE? per njerzit e thjeshte. Akoma nuk kane henger kokat, biles duhet te hahen shume koka qe shteti ti thrasi mendjes. Se deri tani po han buke me nje tepsi me mafiozet e po knaqen mire. Del dhe ky e shtremberon fakte.

  3. Lexojeni se cfare thote dhe asgje nuk i kuptohet ketij te vetquajturit gaeekar. Eshte turp kur shikon njerez te tille qe zaptojne ekrane dhe emisione dhe u servirin injorancen per argument. Kerkon gjithmone te bej interesantin dhe zhurmuesin sa here ka ndonje ceshtje si puna Saje qorrit per te larguar vemendjen. Boll me kete katunar injorant se na hapet barkun

  4. PO MOS TE ISHTE RAMA E VELIJA ;KY BYTHQIR DO TE ISHTE MUTI ME I MADH NE SHQIPERI.ky far muti gjoja gazetar si rama gjoja piktor sa her flasin mut stalini me shurrr milladini han e pijn.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu