• |
ide | kryesore

“Jo me Gjiknurin kryetar…”, reagon ish-ministri: Gati të largohem nga Komisioni i Reformës Zgjedhore

Lajme, Të fundit

Ish-ministri i Energjitikës dhe i Infrastrukturës, Damian Gjiknuri, ka deklaruar se do të rishikojë pozicionin e tij në komisionin e Reformës Zgjedhore.

Kërkesë e opozitës absurde megjithatë unë jam i gatshëm ta rishikoj pozicionin tim pas konsultimeve me PS. Unë nuk jam i dënuar nga asnjë gjykatë. Isha ideatori i nismës që opozita jashtë parlamentare të kishte vendin e vet në komisionin e reformës… Jam gati të largohem nga Komisioni i Reformës.”- është shprehurpër mediat Gjiknuri, kryetari aktual i Komisionit të Reformës.


Kjo deklaratë e tij vjen pas komentit të djeshëm të kryedemokratit Lulzim Basha ndaj ftesës së kryeministrit Edi Rama, për uljen në një tryezë të përbashkët në funksion të realizimit të Reformës Zgjedhore.  “S’mund të fshihemi pas letrave, flet-rrufeve publike apo kërkesave të pa sinqerta. Apo provokimeve të rënda sic ai i ftesës nga Damian Gjiknuri i dyshuari kryesor i dosjes 184. Pranimi i situatës në vend, i paligjshmërisë dhe bashkëpunimit të kësaj qeverie me krimin mund të vendosë bazën për daljen nga kriza dhe një reforme zgjedhore bashkë me një reformë politike.”- shprehej Basha.

 

7 Comments

  1. TI DUHET TE SHKOSH NE BURG PER ATE QE MBOLLE NE DIBER RRETHE MODEL I KULTURES,TRIMERIS,BUJARIS,DHE ZGJUARSIS TI I SHKETERROVE KETA TRADITA I BERE BUDALLENJE,FRIGACAK,TE PA SHPRES, MOSHTRUES,IMORAL PERDORUES DHE PRODHUES TE HASHASHIT.E NUK E DI SI TA PERSHKRUAJ KETE QE KE MBJELLUR NE DIBER
    TI DUHET TE JESH NE BURG JO TE LARGOHESH NGA KOMISIONI BSHKE ME ATE QE U SHTRI BARKAS NE RINAS…….

  2. te largohesh e ti thuash edhe burgut hapu, mafjoz i korruptuar. pordhac e njeri pa skrupuj. ik jep llogari per ato tenderat me firma fantazem. nqs ta ka fut shefi, denonco shefin.

  3. O Damian kokeloqja kujt i plasi kari se cpo thua ti?! ti je per burg keshtu qe mbylle squpin dhe lyje bythen me vazeline se do kapesh sapunin te 313!

  4. Te kesh moral dhe te i tille eshte virtyt i fituar. Ti more funderrine nuk as moral dhe as integritet. Ti do rishohesh pozicioni tend???? Vteme per faktin qe ke qene organizator dhe zbatues ne terren i masakres zgjedhore ti nuk duhet te afrohesh as ke dera e ketij komisioni jo te jesh drejtues i tij. Per ty Burgu????? Duhet te konsiderohet Resort me 5 yje all inclusiv ( perfshi dajakun mjes, dreke, darke para dhe pas buke!)

  5. Nuk e imagjinoni se ca hajduti eshte ky, nuk e imagjinoni se sa dem i ka sjell ministrise ky kurv bashke me disa te tjere qe mbante afer zyres. Ti merret gjithe pasuria para se te kalbet ne burg. Ti kontrollohen transfertat bankare ketij dhe gruas qe sponsorizojne sektet indiane

  6. e more Damian, dole i palagur nga afera e unazes se madhe. po prit , prit se nuk eshte mbyll akoma ajo pun. dole i perfshire edhe ne vjedhjen e votave. me siguri je nga ato skuthet qe i duhesh shefit, sekser i mir me nje fjal. Ik futi nonji vize dhe pastaj thuaj burgut hapu se te jan kopsitur letrat dhe ty.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu