• |
ide | kryesore

Presidenti Trump: Kam shumë alternativa përgjigjeje për Iranin

Arkiva, Planet

Donald Trump u shpreh sot se ka shumë alternativa për t’iu përgjigjur Iranit, pas sulmeve të së shtunës mbi rafineritë saudite të naftës në Teheran.

“Ka shumë mundësi, ekziston alternativa e fundit, por edhe alternativa shumë më të ulëta se kaq”, tha për gazetarët presidenti amerikan, duke aluduar për një përgjigje të mundshme ushtarake ndaj Iranit.


Trump theksoi gjithashtu se hollësitë e sanksioneve të reja kundër regjimit islamik do të sqarohen brenda 48 orëve.

Lexo më tej nga Lapsi.al: 

Bombardimi i rafinerive të naftës/ Gjithçka duhet të dini rreth konfliktit në rritje mes Arabisë Saudite dhe Iranit 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu