• |
ide | kryesore

Pritet vendimi, Saimir Tahiri mbërrin tek Krimet e Rënda

Lajme, Të fundit

Ish-ministri i brendshëm Saimir Tahiri ka mbërritur në gjykatën e Krimeve të Rënda. Trupi gjykues i përbërë nga Ardit Mustafai, Flora Hajredinaj dhe Irena Gjoka do të japin verdiktin final në orën 16:00.

Saimir Tahiri akuzohet për tre vepra të rënda penale “Korrupsion të zyrtarëve të lartë”, “Trafik të lëndëve narkotike kryer në bashkëpunim” dhe “Grup të strukturuar kriminal”, në kuadër të dosjes ‘Habilaj’.


Prokuroria ka kërkuar dënimin e tij me 12 vite burg, por për shkak të gjykimit të shkurtuar, ku dënim zbret në 8 vite.

3 Comments

  1. Do denohet sot, por do e shfajesoje apeli. E tha edhe adashi i tij me mbiemrin Visha. Mos u shqetesoni, maksimalisht nuk ka paguar taksat per shitjen e makines. Nuk do futet ne burg per 500 euro njelloj si ata qe nuk kane paguar 30 euro drita

  2. per nje shekull kjo klas politike premtoj parajsen ,por na afruan buz ferrit ,grabiten pronat ,ben luft klasash,shkatrrun vlerat familjen shoqerin , populli nuk u pyt per asgje as per coptimin etnik ,as por sistemet as per politikat as per ligjet as ullheqesit, as reformat as borxhet, ishim dhe jemi te izoluar si te burgosur ,por vetem kemi rritje taksash varferi, tani u plotsu kuptimi me fakte dhe te drejte kur nuk pyetemi nuk I detyrohemi asgje askujt,si popull as per borxhe ,as per politika as ligje as koncesione por gjithcka econ me te dret ne piken zero, te drejtat dhe administrimin populli ,tashme te gjith paten mundesin qe premtimet ti bejne ralitet nje shekull ,kjo politik system ,nuk jan engjujsh por djajesh nuk japin te drejta por grabisin te drejtat ,u pa qart qe te drejtat drejtesin nuk na sjell as rusia as amerika as kina as turqia por si popull duhet ta vem vet,durimi preku fundin ne popull sic po prek e keqa tmerrin trishtues,me papunsi shpopullim varferi rritje krimi rrezik konfliktesh, ka ndjeshmeri dhe domosdoshmeri qe gjith kombi shqiptare te angazhohet ne mendime fjale dhe vepra te mira sejcili sipas aftesise nivelit dhe mundesise qe ti sherbejme gjithckaje cfar na mungon,menjehere do konfiguronim aftesit dhe energjit tona kombetare dietaret ullheqesit e drejte lutjet e besimtareve , guximtaret per pune dhe vepra te mira ,tashme padrejtesin e provuam bashke me pasuesit e saje ,dhe kemi ket ralitet e kunderta eshte e verteta ,fjala e pastert e te mallit zot ullzimi tije,te tret nuk ka,kete e ka vertetuar zoti ,I derguari fundit I tije muhamedi ,e vertetuan dietaret shkenca praktika,ftohen gjith ato qe njohin te verteten ,ta ftojne popullin ne te ftohen gjith populli tu shkojne pas ,dhe ketu ceshtja padrejtesis ne mezin tone perfundon ,fjala zotit eshte vula zgjilljeve ,me te ndjehen gjith mire dhe krenare ,keshtu nuk mund te durohet tolerohet dhe pranohet me un po flas jo me shum dhe as me pak se Brenda natyralitetit njerzore ku cdo banore I tokes kerkon te drejten e vet, dhe askush nuk pranon padrejtesin sepse ne te ka jeten zgjilljet ekzistencen ,edhe kemi te drejte ,te jetome me te drejten qe zoti krijoj dhe percaktoj per ne po te pytemi te gjith rreth drejtesise dhe padrejtesise ndaj vetes se tyre te gjith jemi ne nje linje duam te drejten dhe kundershtojme padrejtesin perderi sa jemi ne nje linje vec e vec,koha solli domosdoshmerit qe ta pranojme per gjith si e duam vec e vec kete e sollen faktet e zhvillimit bindja ne to,pavarsisht se zoti e urdheroj ketu e qe kur u kriju bota,drejtesin ,dhe permbelolli ne kuran dhe synet 1500vite me pare,,i ftoj bashkombasit e mije te angazhohemi ne mendime fjale dhe vepra te mira, sejcilin sipas nivelit mundesise dhe aftesise duke u mbeshtetur tek I malli zot se vetem keshtu lind uniteti qartesia gjalleria zgjilljet siguria paqa shpresa shpetimi jone, individuale dhe kolektive ,uroj mirkuptim ,respect,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu