• |
ide | kryesore

Sot vendimi, Saimir Tahiri mbërrin te Krimet e Rënda

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka mbërritur te Gjykata e Krimeve të Rënda. Tahiri do të njihet sot me vendimin final të gjykatës.

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin, ndërsa gjykata do të vendosë sot.


Ish-ministri i Brendshëm akuzohet për “Korrupsion të zyrtarëve të lartë”, “Trafik të lëndëve narkotike kryer në bashkëpunim” dhe “Grup të strukturuar kriminal”, në kuadër të dosjes ‘Habilaj’.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu