• |
ide | kryesore

(VIDEO+18) Momenti i ekzekutimit të kësaj gruaje palestineze ka tronditur botën

Arkiva, Planet, Të fundit

Një grua palestineze është vrarë nga forcat izraelite pranë qytetit Ramallah në Bregun Perëndimor, bëri të ditur sot Ministria palestineze e Shëndetësisë.

“Gruaja palestineze, 50 vjeçare, u qëllua dhe u martirizua në kampin e refugjatëve në Qalandia në jug të Ramallahut”, tha ministria në një deklaratë.

Sipas mediave izraelite, gruaja u qëllua për gjoja përpjekjen për të goditur me thikë një ushtar izraelit.

Ajo u transferua në Qendrën Mjekësore Hadassah në Kuds, ku vdiq nga plagët e marra. Asnjë ushtar izraelit nuk u plagos në incident.

2 Comments

  1. Keta jane kerrmat çifute qe duan te sundojne boten nepermjet parase qe su dridhet qerpiku te bejne krime nga me monstruozet! Edhe Sorrosi pjelle e tyre eshte!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu