• |
ide | kryesore

Del FOTO/ Edi Rama me kaçurrela, atlete të bardha dhe pantallona kauboj

Pikante

Para pak kohësh në emisionin “Rrëfim” në Tv Scan skulptori Agim Rada bëri një rikthim në të kaluarën e tij. Rada u ndal edhe në raportet dhe marrëdhëniet që ka pasur me mikun e kolegun e tij, skulptorin Kristaq Rama, si dhe të birin e tij, Edin, i cili në vitet ’80-të e ka pasur si idhull Radën.

Në librin e tij “Refleksione”, Rama ka shkruar gjatë për të. Skulptori thotë se miqësia ka qenë deri në vitet “90 dhe se nga ajo kohë nuk e ka takuar më dhe as ka pirë qoftë dhe një kafe me kryeministrin e sotëm. (Fotot janë publikuar nga memorie.al). ©LAPSI.al

Me Kristaqin isha koleg dhe ndanim bukën bashkë, kurse Edit ka 30 vjet që nuk i flas, s’ja kam nevojën…?! Dëshmia dhe foto e rrallë e skulptorit rebel me Edin me flokë të gjata, të dobët si “Aushvic”, dhe me pantallona kaubojMe Kristaqin isha koleg dhe ndanim bukën bashkë, kurse Edit ka 30 vjet që nuk i flas, s’ja kam nevojën…?! Dëshmia dhe foto e rrallë e skulptorit rebel me Edin me flokë të gjata, të dobët si “Aushvic”, dhe me pantallona kauboj

6 Comments

  1. Beni nje krahasim te Rames para viteve 80’dhe te Berishes,Rama si gjithmone modern dhe europian,kurse Sala tipik komunist me pantallona doku terital me vije dhe floket siç i kerkonte partia,menyra e konceptimit te jetes si nata me diten,Rama qytetar dembabadem,Sala nje fshatar i rendomte qe ben karriere duke spiunuar dhe servilosur pas anetareve te byrose…

    1. Sala e rama nuk kan 1 moshe keshtu qe moda ndryshon; po meqe duhet te mirremi me punen e jo gunen, e pam edhe qeverin rama dhe sipas indiceve internacjonale ka kthim mrapa ne reforma . Ndofta me mir nje nga mali se nga surreli ne ket rast

  2. Zoti Agim,ke bere shume mire,qe nuk e paske takuar asnjehere,mbas vitit 90,kete karabush.Kjo tregon,se ju,si nje njeri normal,serioz dhe punetor,nuk e keni “honepsur” karabushin,megjithese me te atin e tij,keni patur miqesi dhe keni qene kolege .Qofsh i nderuar dhe i respektuar,gjithmone.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu