• |
ide | kryesore

Moti surprizon sërish, fundjava me diell, të hënën rikthehet shiu

Lajme, Të fundit

Fundjava me diell do t`i lërë vendin ditëve me reshje dhe temperatura të ulta. Meteorologët thonë se problem do të jetë era e fortë ndërsa pas së martës temperaturat do të pësojnë rritje graduale dhe do të kapin vlerën e 30 gradëve.

Ditët e ngrohta dhe me diell do të zgjasin deri të dielën. Java e ardhshme do të nis me temperatura të ulta dhe rebeshe. Meteorologia, Lajda Porja thotë se problem do të jetë edhe era e fortë.


“Duke filluar nga java tjetër ne presim të kemi sërish zhvilli të vranësirave ditën e hënë sidomos në orët e pasdites ku do të ketë reshje shiu. Shirat do të jenë sërish në formë rrebeshesh, shtrëngatash, hërë pas herë të shoqëruara edhe me stuhi afatshkurtra ere.”, tha Porja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu