• |
ide | kryesore

Sulm me armë edhe në Washington, një i vdekur e tetë të plagosur

Arkiva, Planet

Të paktën një person ka vdekur dhe tetë të tjerë janë plagosur gjatë dy të sulmeve me armë në Washington.

E para ka ndodhur në Columbia Heights, në pjesën veri-perëndimore të qytetit, e dyta ka ndodhur në veri-lindje të kësaj zone dhe akoma nuk dihet nëse të dyja ngjarjet kanë lidhje me njëra-tjetrën.

Rrugët, me një rreze 3 km nga Shtëpia e Bardhë janë bllokuar.

Sipas asaj që raporton policia, të shtënat që kanë ndodhur në një kompleks banesash në zonën e Columbia Heights kanë shkaktuar një viktimë, një burrë, dhe 5 të plagosur, mes të cilëve një grua.
Policia është në kërkim të dy burrave të armatosur me pushkë.

Ndërsa nga një tjetër sulm me armë, në pjesën veri-lindore po të kësaj zone, janë plagosur edhe 3 të tjerë. Policia për momentin nuk di të thotë nëse të dy rastet kanë lidhje me njëra-tjetrën, sipas asaj që raporton Washington Post.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu