• |
ide | kryesore

Basha reagon për tërmetet: Do ta kalojmë këtë situatë

Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë Demokratike, Luzlim Basha, ka reaguar pas tri tërmeteve të fuqishme që goditën vendin pasditen e sotme.

Në një postim të publikuar në llogarinë e tij zyrtare në “Twitter”, Basha përcjell një mesazh solidariteti duke shkruar se është lajm i mirë fakti që nuk pati viktima, ndërsa u uron të lënduarve shërim të shpejtë dhe çdo familje një natë të qetë.

Falë Zotit deri tani nuk ka raportime për jetë të humbura apo në rrezik nga tërmeti që goditi sot vendin. Ju uroj të lënduarve shërim të shpejtë dhe çdo familje një natë të qetë. Në solidaritet me njëri-tjetrin dhe me ndihmën e Zotit do ta kalojmë këtë situatë tronditëse”-shkruan kryedemokrati në “Twitter”.

8 Comments

  1. Clidhje ka zoti. Shqiptari gjithmone eshte mbajtur vet ne kembe. Perkundrazi zotrat i kane dhjere ne koke shqiptarit gjithmone kane toleruar komunistat dhe injorancen. Shkurt si ti si edi rama s keni ne tereziiiiiiiii o lum juve cfare jete beni. Keni lluksin te beni cfaredolloj profesioni dhe te fitoni shuma te medha qe me here te pare ( shiko ramen ). Nje termet nuk perben problem per ju.

  2. Ne kete kohe politika duhet te ishte bashke, por meqe politika dhe shume njerez nuk jane bashke, kokat hengshit pra.

    Respekt e urim pozitiv vetem per njerzit e thjeshte e jo politikane. Keto derra vec percajne Shoqeri.

    Politike dhe sherbetoret e K…t

  3. Mbas nje bisede me Omarin lulu foli per te mbijetuarit e termetit u kujdes si nje islamik I ndyre te fuste dhe zotin ne lekundjet e termetit,qe eshte thjesht natyror

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu