• |
ide | kryesore

Tërmetet/ Rama anulon agjendën në SHBA, thërret mbledhje urgjente të qeverisë në mesnatë

Lajme, Të fundit

Pas lëkundjeve të tërmeteve të fuqishëm që tronditën vendin këtë pasdite, kryeministri Edi Rama ka thirrur zhvillimin e një mbledhjeje të jashtëzakonshme të qeverisë.

Mësohet se mbledhja do të zhvillohet në mesnatë, pasi Rama të mbërrijë në Tiranë nga Frankfurti, ku ndodhej për t’u nisur drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për të marrë pjesë në një mbledhje të Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB).

Mbledhja do të zhvillohet në mesnatë, sapo kryeministri të mbërrijë në Tiranë.”- kanë saktësuar burimet nga mazhoranca.

Në harkun kohor të 3 orëve të fundit, vendi u trondit nga tri tërmete, mes të cilëve njëri ka qenë me magnitude 5.8 Rihter dhe intensitet mbi 7.5 ballë, i lokalizuar 30 km në veri të qytetit të Durrësit. Sipas IGJEUM-it, ky është tërmeti  më i forti i shënuar në vend në harkun e 20-30 vjetëve të fundit.

 

 

 

14 Comments

  1. O zot, ishalla nuk marrin me vete te gjitha zakonet e mesnates keta ministrat, sepse pastaj do lutemi per nje super-termet

    1. cDO NGJARJE NJERIUT DUHET TI SHERBEJN SI ANALIZ DHE NXJERRIN KONKLUZIONE,PER VAZHDIMSIN MOMENTALISHT URGJENTE KEMI ANALIZIMIN E GJENDJES DIGAVE DHE BRENDA MUNDESIVE TE JEPEN ORIENTIMET, MBASI NJE DIG PO TE cAHET PASOJAT JAN FATALE KRYESISHT PER RRETHET SHKODER, LEZH, FUSHKRUJ, MILOT ,KY ESHTE IMPULSI EVERGJENT AFATSHKURTER KURSE PLANI AFATGJAT NE ZHVILLIM PER ,TU PERSHTATUR ME TERMETE PYRMBYTJE VULLKANE APO GJITHA BASHKE NJEKOHESISHT ,E FTON ELITEN TE PAREN QE TE BINDEN ,QE ZHVILLIMI JETES NE TOKE PERSHTATESHEM ME ZHVILLIMET QE NA PRESIN SHFAQIN DOMOSDOSHMERIT ,NE ASPEKTIN E ZHVILLIMIT JETEN AMBULANTE NE GJITHA FUSHAT KU TEKONOLOGJIA TUHET TI PERSHTATET KESAJ FORME ME KERKIME SHKEN cORE,, PLANIFIKIMI TEKNOLOGJIK DHE ZBATIMET PRAKTIKE TI PERSHTATEN RRETHANAVE QE NDRYSHOJNE 100PER QIN ME AKTUALEN NE MUNDESI ,MBASI TANI I KEMI GJITHcKA STAcIONERE TE PALIVIZESHME ME TEKNOLOGJI TE DEMTUESHME KU HUMBJET BEHEN KOLOSALE KURSE KETO TEKNOLOGJI SJELLIN JO ME DEMTIME ,DHE SHKATRRIM EKONOMIK NE INVESTIME NE MBI 75 PERQIND TE INVESTIMIT POR LEVIZJEN NGA NJE POZIcION NE NJE TJETER PERMES cMONTIMIT TRANSPORTIT DHE MONTIMIT KESHTU DO RUHEJ EKUJVALENTJA EURIS DHE MUNDESIVE ,MENDIME TE PRESPEKTIVES PER TU THENE DHE PERMIRSUAR TASHME U MBETEN NE TRYEZE POLITIKES PER ORIENTIM STRATEGJISH PERSHTATJE DHE ZHVILLIMI

  2. Sa tirane, mbreter, popuj e mbreteri kane kaluar mbi kete toke dhe u bene pluhur dhe hi. Sa padrejtesi kane bere sunduesit e pafe mbi popujt e tyre, ku jane ato te djeshmit dhe ku do te shkojne keto te sotmit? Sa injorante kane sfiduar fuqine e KRIJUESIT, duke u shpallur zoter te rreme, vetem 2-3 sekonda mjaftojne qe t’i hapin syte cdo krijese te vogel apo te madhe, te forte apo te dobet me pushtet apo pa asgje, te shtypur apo shtypese. Mjere ata qe i kane pasur, i kane dhe do t’i kene hyre ne borxh njeriu se hak pa lare nuk mbet.

    1. Po o kari po cazhdo me perralla. Me shume se kaq sa na kane bere i bie qe keta te ishin varur me kok poshte. Po ska gje nqs te ben te ndihesh me mire vazhdo shfryu.

  3. Me siguri tani do ndalohen termetet me VKM dhe menaxhimi i msalimit te termeteve do jepet me PPP. Neser botohet ne fletore zyrtare dhe hyn ne fuqi menjehere, por PPP per ndalimin e termeteve fillon sot ne mesnate prandaj pas mesnate flini te qete.

  4. Po ç’merreni me kete palle ari ?!Aq turp i madh eshte kur thoni se do kthehet e çfare pastaj ?Kujt i duhet gje ky hajdut i semure e bastard njeri !Nese zoti e ka vendosur t’na marre me vete,eshte e kryer ajo pune !!!T’pakten te heqin edhe keto plehra rilindasish,me kryehajditin dhe monstren edvin rama dhe superpalaçon e pjellen e edvinit,erion veliaj,saldatorin qe eshte maskara e biri i maskarait,kurve e bir kurve !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu