• |
ide | kryesore

Tërmeti “shkund” Durrësin, qytetarë të panikosur dhe dëme të mëdha materiale (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Lëkundjet e tërmeteve të njëpasnjëshme kanë shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale në qytetin e Durrësit.

Sikurse mund të konstatohet nga videot e bashkëngjitura më poshtë të siguruara nga Lapsi.al, qytetarët e panikosur kanë braktisur banesat dhe janë mbledhur nëpër sheshe.

Një tjetër tërmet i fuqishëm i shkallës 5.3 ballë është ndjerë vetëm disa minuta më parë në Tiranë, ndërkohë që sipas raportimeve paraprake, lëkundjet e forta janë ndjerë në gjithë Shqipërinë.

Paraprakisht, nuk raportohet për të lënduar, ndërkohë që banorët dëshmojnë për dëmtime të ndjeshme të pallatave.

 

 

 

 

7 Comments

  1. Epo drejtesia natyrore nuk e pranon pafajesine e Tahirit. Keshtu qe na dha nje sinjal me shume qe duhet t’ja mbathim nga kjo vrime muti. I madhi atje lart, po shpenzon kaq shume magnitute energji per te na perzene per te miren tone.

  2. Mbahu popull trrim. E meriton nga nje termet ne jave qe tju vijne mend dhe tju shkojne ke bytha aty ku e kan vendin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu