• |
ide | kryesore

VIDEO/ Tërmeti “live”, gazetarja tmerrohet gjatë transmetimit

Pikante

Lëkundjet e tërmeteve që tronditën një pjesë të konsiderueshme të vendit, janë ndjerë në mënyrë të veçantë në qytetin e Durrësit dhe në Tiranë, ku janë shënuar dëme të shumta materiale dhe me dhjetra të lënduar.

Mirëpo, goditjet e tërmeteve, sikurse ndodh rëndom në kësi rastesh, janë ndjerë edhe në kohë reale nga gazetarët që e kanë raportuar ngjarjen në trasmetim direkt.


Kështu ka ndodhur me gazetaren e studios së lajmeve të televizionit informativ “Ora News”, Besmira Pelushaj, e cila gjatë transmetimit “për së gjalli” ka shfaqur shqetësimin dhe frikën e lëkundjeve të tërmetit të dytë. Në këto rrethana të papërshtatshme, televizioni ka ndërprerë transmetimin.

 

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu