• |
ide | kryesore

Përsëri lëkundje të forta tërmeti, epiqëndra në det pranë Durrësit

Arkiva, Të fundit

Një tjetër lëkundje e fortë termeti është ndjerë në kryeqytet në mesnatë. Sipas të dhënave paraprake mësohet se tërmeti ka qenë me magnetutë 4.9 ballë të shkallës Rihter.Tëmeti ka patur sërish si epiqendër Detin Adriatik, 2 kilometra larg Durrësit.
Përgjatë ditës së sotme janë shënuar 13 tërmete, ndërsa dy prej tyre kanë qenë tepër të fuqishëm duke lenë pas dhjetëra persona të plagosur dhe disa banesa të dëmtuara. Lëkundje ka patur edhe në Italinë e Jugut, ku është regjistruar një tërmet me magnitudë 4,7 ballë.

Lapsi.al


3 Comments

  1. Termetet vazhdojne me intesitet rama diskuton per demet qe ndodhen, por jo cfare masash konkrete do merren per menaxhimin e situates ne vazhdim

  2. Edhe ne fatkeqesi te percare, ne lufte te percare, ne ndertimin e jetes te percare, per artin te percare, per ndertimin te unaza te percare , Bashkia nuk begenis me kaluar nje here pasi i konsideron armiq shekullor andej nga Astiri per ca trapin jetojme si komb?

    Ne kete moment i gjithe sekti politik duhet te jete ne kembe e jo neper zyra, neper zyra duhet ti kishin marre udhezimet ne kohe me diell. Tani qe koha u prish nuk ka nevoje me ndejt ne zyre e me marr urdhra, por tejesh ne cdo cader e terren duke i ofruar njerzve siguri, ushqim, dhe perkrahje. Perse nuk thote qeveria kerkojme solidarizimin e gjiithe sektit politik? perse nuk u ben thirrje opozites apo i konsideron armiq? e vetja u duket gjigande qe nuk kane nevoje per ndihme, Ne ate tavoline duhet te marrin pjese jo vetem politikane por specialiste te fushes, Biznesmene qe zotohen tu ndertojne shtepia, biznesmene ushqimesh qe tu sjellin me ngrene e me kaluar naten e ftohte, Te tjere qe mund tu japin shprese. Shendetsia dhe Gazetaret ne rruge e shtepia te prekurish kane bere pune reale. Te tjeret duken si ngerc.

    Fakti qe Shqiptaret, Qeveria jane te percare edhe ne fatkeqesi. To hell everyone pra. Politika jeton dhe i han buken e jeten njerzve kot.

  3. Kjo eshte -profecia -e Like Floririt moj Spiropalla dhe ti Xhaxhalka e Jeniciereve.Kur filluat te talleshit .te zgerdhiheshit ekraneve te televizioneve neper konferenca shtypi .Tani caploini syte dhe veshet moj -kucka te stazhionuara-.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu