• |
ide | kryesore

Berisha tallet me Ramën: O gëzim të madh ka sot Edvin Mafia…

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha reagon pas vendimit të grupeve CDU/CSU të Bundestagut gjerman për të shtuar edhe 2 kushte Shqipërisë në rrugëtimin e saj për çeljen e negociatave me BE-në. Përmes një postimi në Facebook, Berisha ironizon edhe festën e kryeministrit Edi Rama.


“O gezim te madh ka sot Edivin Mafia se u nda Shqiperia nga Maqedonia e Veriut! Kenaqesi deri ne ekstaze narkoshteti se morem kushte, oh sa shume kushte, ndersa Maqedonia e Veriut asnje kusht po mori vetem nje Po dhe hapi negociatat! Neser Cakaj nga New Jorku: O kushte te medha ka sot Shqiperia, rrofte e qofte Edvin Mafia! Kurse Edvin Mafia: Nuk na duhen negociatat por na duhen kushtet!”, – shkruan Berisha në reagimin e tij.


Grupimet politike që qeverisin Gjermaninë CDU-CSU, kanë vendosur që negociatat për Shqipërinë të hapen vetëm pasi të plotësohen 9 kushte, të cilat lidhen me krizën politike, reformën në drejtësi dhe zgjedhjet e lira. Në një rezolutë të miratuar për Shqipërinë, dy grupimet politike gjermane theksojnë se pa zgjidhur krizën politike është e vështirë për Shqipërinë të nisë negociatat me BE.

 

CDU-CSU, thekson gjithashtu se nevojitet një vendim urgjent i Gjykatës Kushtetuese për ligjshmërinë e zgjedhjeve të 30 qershorit, ndërsa kërkon që reforma zgjedhore të vazhdojë aty ku ka ngecur që në dhjetor 2018-ës.

16 Comments

  1. Kerma politike salih karaxhic berisha nuk beri nje takim me merkelin nuk e pordhi kete kerme edhe kete radhe nuk pordhi as kelyshin qe nxorri nga bytha salihu lulu,tani plas nga inati te ka ardhur dita te vuash te mirat qe bejne te tjeret

  2. Po ik mor vampir se ti je shkaktari kryesor qe pengon integrimin e Shqiperise,Maqedonia e ka opoziten ne parlament,kurse zotrote e nxorre nga rruge me shpresen se do beje revolucion,por pi.. e Argites arrite o pleher qe ia paske marre kenges me çifteli duke kujtuar rinine qe i kendoje Enverit kur prisje te bente shurren qe tia çoje ne france ptu fare e keqe…

  3. te dhjefsha negociatat o budallej nuk e shihni qe po ju perdore evropa ? negociatat nuk jane gje o palla kari. te qifsha evropen e leshit qe po na mban palexho ne ajer. njelloje si rama na ul steken dhe neve qe te kenaqemi me pak. tirani e gjalle. dhe mos harroni evropa e ka promovuar edi ramen deri sa te shkoje ne new york. nuk besoni ? hahaha prisni se skeni par gje akoma. kur te ftilloheni e te thoni na e futi evropa , jo qe do jete vone por do keni ngel pa brek ne bythe. nqs tani kenaqeni me pak prisni prisni, me evropen do jeni hippie

  4. O shurranjose te salihut nuk jane hapur,ka votuar vetem bundestagu,ne tetor do votohet,prandaj qetesohuni,ju shurranjos do perfitoni me shume se me ne fund do te lani bythen me shpesh

    1. po nuk jemi si zevendesministri o kungull. e ke parasysh per ke flas ? per ate ropqirin qe ul steken ne baz te interesave te rames. prandaj o socialista jeni kaq te vrare nga trute saqe ju perlqen tirania e evropes se perfitoni si dreqi pa punuar fare

  5. O Zot kush flet …. Kjo qeveri ka difektet e veta nuk them por té paken ka bere diçka llka rregulluar rruget e qytetin jo si ju qe vodhet e vrate por nuk bete asgje kur ishit ne krye té qeverise. Me dy fjale kak njeri e mut tjetri per popullin nuk mendon njeri.

  6. Te gjithe shurranjoset e salihut komentojne nje soj si salihu te gjithe keta I ka pjellur nena parti me baba salihu,nuk ka shpjegim tjeter,ky salih vret e pret per qef ju vazhdoni ta dashuroni kete vemje vicidolase serbe

  7. Morra mavi kulisha njeringresash qe baballareve tuaj te dhier u binin turi er mish Njeriu Berisha u zhduku urin o qebisira prandaj mblleni gojen rrac e dhier

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu