• |
ide | kryesore

Reforma Zgjedhore/ Zbulohen 3 përfaqësuesit e opozitës në tryezën e thirrur nga OSBE

Lajme, Të fundit
Pas pranimit të ftesës së OSBE-së për pjesëmarrjen në tryezën e thirrur për hartimin e ndryshimeve në Kodin Zgjedhor, janë bërë të ditur emrat e tre përfaqësuesit e Partisë Demokratike dhe e partive të tjera të opozitës së bashkuar joparlamentare në konferencën e parashikuar për t’u zhvilluar ditën e nesërme.

Bëhet fjalë për Ivi Kasosn Muharrem Çakajn dhe Arjan Madhin, të cilët vijnë respektvisht nga radhët PD-së, LSI-së dhe PR-së i PD-së, Muharrem Çakaj i LSI-së dhe Arjan Madhi i PR-së. Sikurse kuptohet, përfaqësimi i opozitës në këtë tryezë gjithëpërfshirëse do të jetë në nivelin teknik.

Vendimi për t’iu përgjigjur pozitivisht ftesës së OSBE-së u mor në mbledhjen e sotme që kreydemokrati Lulzim Basha zhvilloi me aleatët në selinë blu.


1 Comment

  1. Bejini nje mut te madh tryezes se edhe ju nuk eshte se ju pre barku per popullin .
    Te gjithe kerkoni status kuo . Por mos harroni nga kjo varet e ardhmja juaj . nese beni nje reforme te mire jeni fitues ndryshe jeni humbesa ne perjetesi .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu