• |
ide | kryesore

Tryeza për reformën zgjedhore/ Ambasadori Borchardt takim me Bashën

Lajme, Të fundit

Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt do të zhvillojë sot në orën 15:00 një takim me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Ky takim vjen një ditë para konferences së thirrur nga OSBE-ja, në funksion të realizimit të reformës zgjedhore. Pak ditë më parë, OSBE-ja ftoi opozitën jashtëparlamentare për t’u bërë pjesë e kësaj tryeze  gjthëpërfshirëse, që u pasua edhe nga një ftesë e adresuar nga kryeministri Edi Rama, që u cilësua e pasinqertë nga kreu i PD-së.

PD dhe partitë aleate të saj pritet të marrin një vendim lidhur me pjesëmarrjen në takimin e thirrur nga OSBE, në mbledhjen e thirrur për ditën e sotme në orën 14:00.

7 Comments

 1. Po ky eshte rasti me i mire per te bere kerkesat e duhura per kodin zgjedhor. Nese e bojkotojne dhe kete mbledhje ( sic kane bere deri tani) , mos dalin me dhe te qyrraviten me deklarata qe Rama na vodhi zgjedhjet.
  Duhet ndryshuar kodi zgjedhor Lulush.

  1. Sufllaqe ha ti more katundaro-shpeallar . Biles the ate , nje here ne jave , e ha. Se une ha mish dashi dhe peshk te sapo kapur .
   Sa per paketen e cigareve ke te drejte, nuk rri dot pa te.

 2. kush e pjerth Lulushin,ne PD vendos plaku Mere dhe plaku Mere do kaos jo zgjidhje te krizes,keshtyqe ky takim ka deshtuar pa filluar…

 3. Ubbubu ne dore te kujt kemi Ra si nga jashte edhenga mrena.
  Tani ky komentuesiEmer
  .nuk e dime i majte, i djathte eshte
  Po’ duhet te dije se kodin zgjedhor nuk duan ta ndryshojne te tre palet.
  Te tre palet kur japin dell’armata thone psé ta ndryshojne nuk e Ka fajin Kodi zgjedhor.
  Kujdes nga kolesteroli me mishin e dashit ha vetem peshk.

 4. E Europe kurve ky del me deshire nga sistemi ju doni ta fusni me dhune kete kucke politike qe salihu e nxorri nga bytha karaxhicit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu