• |
ide | kryesore

Rama flet nga New York: Çfarë më tha Trump kur i dhashë dorën

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në New York në kuadër të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Në një intervistë dhënë për mediat shqiptare, Rama ka treguar çfarë i tha presidenti amerikan Donald Trump kur shtrënguan duart.

“Patëm një bisedë të shkurtër, sepse i tillë është formati, por të këndshme dhe të mjaftueshme për të kuptuar se marrëdhëniet janë të shkëlqyera dhe natyrisht edhe inkurajuese, sepse të dëgjosh nga goja e presidentit “Albania is doing pretty good” (Shqipëria po ia del mjaft mirë) është kënaqësi” – tha Rama. ©LAPSI.al


15 Comments

 1. Ty trampi te ka than na cave trapin,per te dal me mu ne foto harxhon sa me rregullu 100 shpi te shembura nga termeti.

 2. ska faj trump-i se jane evroleshet qe promovojne tirani me ane te perhapjes se injorances, nuk duan qe intelektuali i vertet dhe ai qe lufton vertet te kete te drejta. kur them une qe jane komunista, dhe vetem komunizmi do i shpetoje nuk degjon njeri

 3. “Bisede e shkurter” ku Trump me that “Shqiperia po ecen hata fare”. Cfare na brockullit ky myteber qe thjeshte ka mbajt radhen per nje foto. Nuk ka fare marre qe shkon i jep doren e ben foto me njeriun qe nuk la gje pa thene ne TV publike Amerikane, tani na shet dokrra se e paska “mik per koke”. Ik ore ndyresire, palaco, njeri i pafytyre.
  Sa para qe ke bere nga droga e korrupsioni dhe kete radhe per foto? Do jete rrit pazari, me shume se 80 mije dollare besoj. Burre kurve.

 4. Rama: sa buku buku eshte veshur ivanka sot. Ju komplimentoj per vajzen tuaj me te drejte e keni zg
  jedhur keshilltaren tuaj. Tra- p: kemi te njejten gusto ne te dy. Hahaha.

 5. Gjermania i hapi negociatat pa asnje kusht. Trumpi i tha ec keshtu se je ne rruge te mbare. A degjon o milet.
  Have a nice sleep.

  1. Evropa e filloi dhe tani shantazhin dhe ameriken moralisht e di pse ? Sepse evrolesheve nuk u shkon asnjehere asgje per mire, jane si kalamaj te llastuar qe i duan te gjitha. Dhe ja ku u vertetua me retoriken hipokrite te negociatave. Tani mbahen me tempizem komentesh dhe artikujsh online. Jane njelloje si rama. Nik bejne asgje presin sa te shkaktohet kaos. U pelqen tirania.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu